We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel HAKAN TÜTÜNCÜ TÜRSAB AKDENİZ BTK’YI ZİYARET ETTİ

HAKAN TÜTÜNCÜ TÜRSAB AKDENİZ BTK’YI ZİYARET ETTİ

GM Haber Merkezi

Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, TÜRSAB Akdeniz BTK’yı ziyaret etti. AKP İl Başkanı Ali Çetin ile ziyaretlerde bulunan Tütüncü’yü TÜRSAB Akdeniz BTK Başkanı Rıza Perçin ve Yönetim Kurulu üyeleri ağırladı.

Antalya, yerel seçimlere doğru gözleri üzerine toplayan şehirlerden biri oldu. Ak Parti yerel seçim yarışına Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile katıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi için yarışan Tütüncü, şehrin önemli STK’larını ziyaret ediyor. TÜRSAB Akdeniz BTK ofisini ziyaret eden Tütüncü’yü Rıza Perçin karşıladı. Ziyarette ayrıca, Perçin’in konuğu şovmen Mehmet Ali Erbil, basın mensupları, yönetim kurulu üyeleri ve TÜRSAB Akdeniz BTK üyeleri yer aldı.

Adaylıktan sonra geçmiş ziyaretleri tazelemek istediğini belirten Tütüncü, “1 Nisan 2024 itibariyle hep beraber aynı yöne yürümenin mutluluğu içerisinde şehrimize hizmet edeceğiz ve kazanan da insanımız olacak” dedi. AKP İl Başkanı Ali Çetin de, “15 yıldır herkesin değişimine şahit olduğu bir Kepez var. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır söylemini rahatlıkla savunabiliyoruz” dedi.

PERÇİN’DEN TÜTÜNCÜ DESTEĞİ

Perçin, “Turizm için 5 yılda yapılmayan, 6-7. yılda ne yapılır? Ben böyle düşünüyorum arkadaşlarım da böyle düşünür herhalde. Sayın bakanımızın dediği gibi turizmin bir atom karıncaya ihtiyacı var. Sizin heyecanınızı biz de paylaşıyoruz” diyerek Hakan Tütüncü’ye desteğini açıkladı. Perçin, diğer BTK’lar ile de görüştüğünü ve onların da ‘bölgelerinde ellerinden geleni yapacağını’ Tütüncü’ye iletti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“ALTIN PORTAKALI EN GÜZEL ŞEKİLDE YAPACAĞIZ”

Şovmen Mehmet Ali Erbil ise Hakan Tütüncü’ye Antalya Altın Portakal Film Festivali’ni sordu. Erbil, “Biz sanatsal olarak 4 senedir bir şey görmedik” dedi. Tütüncü,  “59 yıldır düzenli olarak yapılan festival maalesef bu yıl yapılamadı. Bundan dolayı çok üzgünüz. Önümüzdeki sene gümbür gümbür yapacağız. Bizim binlerce yıllık medeniyetin bıraktığı kültür şehirlerimiz var. Altın Portakal’ı da en güzel şekilde yapacağız. Aspendos Tiyatrosu gibi çok örneğimiz var, hepsini kültür-sanata özgüleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

ANTALYA’YA YENİ BİR FESTİVAL 

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü Antalya’da yeni bir festival yapacaklarını duyurdu. Tütüncü, “Akdeniz ülkeleri müzik festivali yapacağız. Akdeniz’e kıyısı olan bütün ülkelerin müzik kültürlerini burada yansıttığımız, sezon boyu süren bir festival yapacağız” dedi.

Side Antik Tiyatrosu’nun değerinin de altını çizen Tütüncü, “Biz değerini anlasak tüm dünyaya anlatacağız. Türü itibariyle Anadolu’da tek olan bir tiyatro, dünyada ise 3 örnek var. Böyle bir tiyatroda bir yaz akşamı Mozart dinlemek güzel olabilir” diye konuştu.

Yorum Yaz