24.3 C
Antalya
Cumartesi, Haziran 19, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

HAMDULLAH TURGUT ” OTELLER ELLERİNDEKİ DATAYI DOĞRU KULLANIP SATIŞA ÇEVİRMELİ”

Hotech Bilişim Kurucusu Hamdullah Turgut, Otellerde Data kullanımı  ve doğru datanın oluşturulması  hakkında katılımcılara bir sunum gerçekleştirdi.

Hamdullah Turgut konuşmasına “Yeni nesil kuşağın teknolojinin içinde doğduğunu belirterek bu kitlenin yüzde 80’inin sosyal medya kullandığını ifade etti ve bu kitlenin tatillerini otel ile temasa geçmeden direk kendilerinin planladıklarını ifade etti. Ayrıca bu kitlenin lüks aramadığını sadece kendilerine uygun tatil seçeneklerini tercih ettiklerini söyleyerek oteller için sosyal medyanın önemine vurgu yaptı.

 

Sosyal medya ve tüm online kanallarda yerini alan otellerin ellerinde online ve ofline ortamda oluşturdukları büyük bir data olduğunu belirterek, otellerin ellerindeki datayı doğru kullanmadıkları sürece hiç bir işe yaramadığını belirtti. Doğru kullanım için ellerindeki tüm datayı bir noktada toplamaları gerektiğini ve bunu da RFM modelleme ile gerçekleştirebileceklerini söyleyerek RFM modellemenin otellere olan faydasını şu şekilde açıkladı:

 

“Bir misafir ile ilgili sosyal medya yorumlarını, kendilerine gönderdiğiniz mailleri, her şeyi bir yerden bilmelisiniz. Yoksa elinizdeki datalar hiç bir işe yaramaz.  İstenilen sonucu almak için bunların tüm bir datada birleştirmelisiniz. RFM modelleme ile tüm datalarınızı yükleyerek tüm misafirlerinizi kategorilere ayırıp kimine özel hizmetler önereceğinizi ve kime indirim uygulayabileceğiniz gibi bir çok seçeneği önünüze getiriyor ve satışa direk etki ediyor ” dedi.

Gm Dergi Sabriye Çay

 

COVID-19 TÜRKİYE GENEL DURUMU

Türkiye
5,224,224
İyileşen Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
86,433
Pozitif Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
49,071
Vefat Eden Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

22,065BeğenenlerBeğen
2,813TakipçilerTakip Et
17,800AbonelerAbone

SON HABERLER