ITB BERLİN’DE BU YIL TÜRKİYE KONUŞULACAK

Güncel, Sektörel Haberler, slide 2 Mart, 10:33'de eklendi
Bu yıl 7-10 Mart tarihlerinde yapılacak olan 52’nci ITB Berlin Fuarı için araştırmalar yapan IPK fuarda bu yıl en çok Türkiye ve Yunanistan’ın konuşulacağını duyurdu…
 
Kısa adı SETE olan Yunanistan Turizm Yatırımcıları Derneği için IPK adlı kuruluş tarafından hazırlanan raporda 60 ülkede  500.000 gezgin ile yapılan ankete göre, Yunanistan’ın geçen yıl turizmde önemli  gelişme gösterdiği, bunda Türkiye’nin başta Almanya olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinde uğradığı  kaybın Yunanistan’a yönelmesinin etkisi olduğu belirtiliyor.
Anket sonuçlarına göre Türkiye’ye yönelik talep bu yıl büyük oranlarda artıyor. Bu durum Yunanistan’ın geçen yıl yakaladığı ziyaretçi sayısı kadar artışın olmasını önleyebilecek.
IPK anket sonuçlarını Almanya’nın Sesi Radyosu (Deutsche Welle (DW) için değerlendiren analistler 52. ITB Berlin’de bu yıl ençok Yunanistan ve Türkiye’nin konuşulacağının tahmin edildiğini söyledi.
DW’ye konuşan analistler gibi tur operatörleri ve sektör profesyonelleri de Türkiye’nin bu yıl Alman tatilciler için yeniden talep gören destinasyon olduğunu belirtiyor.
IPK anket sonuçlarını değerlendiren analistler 2017’de Almanya’dan Yunanistan’a gidenlerin yüzde 30 arttığını Türkiye’ni pazara yeniden dönmesi nedeniyle, bu yıl Almanya’dan Yunanistan’a gidenlerin geçen yılki  oranda artışın sağlamayabileceğini belirtiyor
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.