HAVALANINDA ÖLÜ BULUNAN KADIN ESKİ BBC ÇALIŞANI ÇIKTI !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 19 Ekim, 17:22'de eklendi

Atatürk Havalimanı tuvaletinde ölü bulunan İngiliz kadın yolcunın gizemi çözülemiyor. İlk yapılan açıklamada Londra’dan gelip Erbil uçağını kaçırdığı iddia edilmişti. Yine iddiaya göre görevlilerden uçağını kendisinin kaçırdığı için yeni bir bilet alması gerektiğini öğrenen Sutton, daha sonra bilet satış ofisine yönlendirildi. Yetkililere parası olmadığını ifade eden Sutton bir süre ağladıktan sonra dış hatlar terminali geliş katında transit bölümdeki tuvalete gitti. Burada ayakkabılarının bağcıklarını çözerek kendisini tuvalet kapısının arkasındaki askıya astı. Ancak bugün Sutton’un cebinde 2 bin 300 Euro para bulunduğu ortaya çıktı.

56248ece67b0a91f70b20d2e

Faik KAPTAN-Murat ÇAKIR-Hüseyin ASLIYÜCE/İSTANBUL,(DHA) haberine göre;  Atatürk Havalimanı’nda dış hatlar geliş transit salonundaki tuvalet kapısının arkasında ,asılı vaziyette cesedi bulunan eski BBC çalışanı 50 yaşındaki Jacky Sutton’un ölümü esrarını koruyor.

Havalimanı Sağlık yetkilileri tarafından intihar ettiği bildirilen Jacky Sutton’un ölümüyle ilgili olarak bir açıklama yapan İngiltere Dışişleri Bakanlığı ölüm nedenini ‘ Belirsiz’ olarak nitelerken Sutton’un, Londra merkezli Savaş ve Barışta Muhabirlik Enstitüsü, Irak masası başkanvekili olarak görev yaptığını ve, Irak’ın Erbil kentine İstanbul üzerinden aktarma yaparak gitmek üzere Atatürk Havalimanı’nda olduğunu belirtti

CEBİNDEN 2 BİN 300 EURO ÇIKTI

Edinilen bilgiye göre Sutton’un cebinde 2 bin 300 Euro olduğu ve çantasında da Marks ve Lenin ile ilgili kitaplarla birlikte Tevrat ve Kuran da bulunduğu öğrenildi.

Bilindiği gibi Jacky Sutton önceki gece Türk Hava Yolları’nın TK- 1986 sefer sayılı uçağıyla saat 21.58’de Londra’dan Atatürk Havalimanı’na geldi ve transit olarak saat 00.15’te yine THY uçağı ile Erbil’e gitmesi gerekirken bu süre içinde ortadan kayboldu. Böylece Sutton uçağını kaçırdı. Bunun üzerine transit yolcu bankosuna başvuran Sutton, yer hizmeti görevlilerine ne yapması gerektiğini sordu. Görevlilerden uçağını kendisinin kaçırdığı için yeni bir bilet alması gerektiğini öğrenen Sutton, daha sonra bilet satış ofisine yönlendirildi. Bunun üzerine çok üzülen Sutton dış hatlar geliş katı transit salondaki 215 numaralı köprünün karşısındaki tuvalete girdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.