Hollandalı Turist Türkiye’den Vazgeçmiyor

Güncel 9 Temmuz, 11:43'de eklendi

Hollandalı Turist Türkiye’den Vazgeçmiyor

Hollanda hükümeti ülkede, “Zorunlu haller dışında aile ziyareti ve tatil için gitmeyin” uyarısı yapıyor.Buna rağmen, çok sayıda Hollandalı tatil için Türkiye’yi tercih ettiği dikkat çekiyor.

hollandalı

Hollanda, diğer Avrupa Birliği (AB) ülkeleri gibi, koronavirüs vakalarının yüksek olduğu gerekçesiyle Türkiye’ye seyahat kısıtlaması uyguluyor. Türkiye, zorunlu olmadıkça gidilmemesi gereken ülkeleri simgeleyen turuncu listede.

BBC Türkçe’den Yusuf Özkan’ın haberine göre, Avrupalı sigorta şirketleri, turuncu listedeki ülkeleri kapsam dışı bırakıyor. Bu ülkelere gidenlerin, yaşayacakları  ise olumsuzluklardan kendileri sorumlu. Ancak Türk hükümetinin, 1 Temmuz’dan itibaren yurtdışından gelen turistlere 15 euro karşılığında yaptırdığı koronavirüs sigortası, birçok Batılı turist için endişelerini yok eden etken.

Ege ve Akdeniz sahillerinde gezen Hollanda Televizyonu (NOS) muhabiri durumla ilgili açıklama yapıyor. Muhabir, çok sayıda Hollandalı, hükümetin uyarılarına rağmen, tatil için Türkiye’yi tercih ettiğini ifade ediyor.

Kimin Ne dediği Umrumda değil.

Bunlardan biri Hollandalı Greetje Veldman. Antalya’daki oteldeki tek misafirin kendileri olduğunu söylüyor. Ve anlatıyor. Greetje;”Kimin ne dediği umrumda değil, dinlenmek için buraya geldim, başka da bir şey düşünmüyorum” diyor.

AD gazetesine göre, tatil için 20 yıldan bu yana senede 2 defa Antalya’ya gelen Veldman, burada kendisini rahat hissettiğini ve hastalanırsa kimden yardım isteyeceğini bildiğini söylüyor. Hollandalı turist, “Tüm plaj bize ait, peki koronavirüs nerede?” diye soruyor.

Gm Turizm ve Yönetim Dergisi’nin Diğer Haberlerine Ulaşmak İçin Tıklayın!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.