Hüseyin Baraner: “2019 Müjdeli Bir Yıl Olabilir”

Güncel 20 Nisan, 10:19'de eklendi

Didim’de bu yıl 3. sü düzenlenen Vegan Festivali’nin fikir ve isim babası.  Hüseyin Baraner, festival alanında Türkiye turizminin son dönemdeki gelişmelerini değerlendirdi.

huseyin baraner

Didim’de bu yıl 3. sü düzenlenen Vegan Festivali’nde konuşan Hüseyin Baraner, festival alanında Türkiye turizminin son dönemdeki gelişmelerini değerlendirdi.

Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından devam eden, özellikle batı Avrupa’dan Türkiye’yi izleyenlerin kaygı duyduğu durumun son yaşanan seçimle birlikte dağılmaya başladığını söyledi. Daha demokratik ve barış ülkesi görüntüsünün Türkiye’yi takip edenler açısından umut verici olduğunu söyledi.
Baraner; “Dış dünyadaki kamuoyu izlenimlerin Türkiye’de her an bir iç savaş çıkabilir kaygısı yaşatmasına rağmen, son yapılan yerel yönetim seçimlerinde alınan sonuçlar, umut verici sosyal demokrat belediyecilik anlayışının kazanımlar elde etmesi barışçıl bir havada ve demokrasiye tahammüllü bir ülke olduğumuz konusunda olumlu gelişmeler yaşattı. Türkiye’nin kendi iç sorunlarından dolayı kaos ortamı beklentisi olanların bu kaygıları yok oldu. Bu sene Türkiye turizmine bunun büyük faydası olacak.

 

Turizm olmadan yerel halk kalkınamaz

Seçimlerin bitmesinin ardından Kültür Sanat ve tarih meraklısı turistlerin Türkiye’yi yeniden tercih etmeye başladığını görüldüğünü belirten Baraner; Türkiye’deki bu gelişmeler uzun yıllardır Türkiye’yi tercih etmeyen kültür, sanat ve tarih meraklısı destinasyonların yeniden harekete geçtiği müjdesini de alıyoruz.” dedi.
“Türkiye’de tüm belediyelerin gündeminin birinci sırasında turizmin var bu doğru bir tercih, yerel kalkınmanın motoru turizmdir. Turizm olmadan yerel kalkınma olmaz, yerel kalkınma olmadan da ülke kalkınması olmaz.

Türkiye Ekonomisinde verimlilik artacaktır

2019 yılında daha profesyonel ve liyakatli turizmcileri devreye sokularak doğayla barışık, demokrasiyle barışık, insan haklarıyla barışık , tarih, kültür ve sanatla barışık yapılanması turizm açısından Türkiye’nin umutlarını daha iyi yerlere taşıyacaktır ve bu da Türkiye’nin ekonomisindeki verimliliği artıracaktır” diyen Didim’in Fahri Hemşerisi Hüseyin Baraner sözlerini “Türkiye için 2019 yılı müjdeli bir yıl olabilir” diyerek tamamladı

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.