İFLAS EDEN VİM-AVİA’NIN BORCU 10 MİLYAR RUBLE! TÜRKİYE’DE KALAN YOLCULARI RUSYA’YA DÖNÜYOR

Güncel, Sektörel Haberler, slide 2 Ekim, 11:09'de eklendi
Rusya’da iflas eden hava yolu şirketi VİM-Avia Türkiye’de mağdur olan yolcularını Moskova dışındaki kentlere de geri getirmeye başladı.Bu arada Rusya havacılık örgütü Rosaviatsia Başkanı Aleksandr Neradko, şirketin borçlarının 10 milyar rubleyi (yaklaşık 170 milyon dolar) bulduğunu açıkladı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği, şirketin iflası sonucu Türkiye’de kalan Rusya vatandaşlarının, cumartesi gününden itibaren Hijnevartovsk, Çelyabinsk ve Volgograd’a da düzenlenen seferlerle Rusya’ya geri dönmeye başladıklarını bildirdi. Yolcuların tahliyeleri için diğer hava yolu şirketleri ile özel charter uçakları kullanılıyor.  Hafta sonunda 3 bin 300 kadar yolcunun döndüğü, bunlardan 2 binin Türkiye’den olduğu açıklandı. Türkiye’de kalan turistlerin sayısı “binden az” diye açıklandı.

İnterfaks ajansının haberine göre, VİM-Avia’nın iflası nedeniyle Türkiye’de mağdur olan Rusya vatandaşları daha önce sadece Moskova’ya uçabiliyorlardı.

VİM-Avia’nın yolcularının Antalya’dan Samara, Nijni Novgorod ve Belgorod’a da uçabilecekleri belirtildi.

30 Eylül itibarıyla yurt dışında VİM-Avia’nın biletine sahip olan 28 bin 500, Türkiye’de 8 bin yolcunun bulunduğu açıklanmıştı. Mağdur olan yolcuları Rusya ve diğer ülkelerin hava yolu şirketleri ülkeye geri getiriyor./ TURKRUS

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.