İmamoğlu: “İstanbul Turizm Platformu’nu Kuruyoruz”

Güncel 30 Temmuz, 09:56'de eklendi

İmamoğlu: “İstanbul Turizm Platformu’nu Kuruyoruz”

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyarette İmamoğlu, Eski Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü ve emekli vali yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı’nın İBB bünyesinde kurulacak İstanbul Turizm Platformu’nun başkanı olduğunu bildirdi.

Ekrem İmamoğlu

İmamoğlu, İBB’nin bugüne kadar turizm ile yakından ilgilenmediğini ve sektöre gerekli desteği vermediğini belirtti. “Biz, turizm sektörünün modern kentlerde ne kadar önemli bir işlevi olduğunun farkındayız. Topluma refah getirebilecek bir potansiyele sahip olduğunu, doğru yönetildiğinde kentte ve ekonomide yıkıcı etkileri olabileceğini de biliyoruz. Turizme gereken önemi verecek, elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz” açıklamalarında bulundu.

İstanbul Turizm Platformu’nu Kuruyoruz

İmamoğlu, ”İstanbul’un uluslararası turizm ekonomisinden en verimli dilimi alması için İstanbul Turizm Platformu’nu kuruyoruz. Amacımız, insanlarımıza yeni istihdam alanları yaratmak, ülkemize daha fazla döviz girişi sağlamak. Kentte yapılacak yatırımlara ek kaynak oluşturmak, sektörün sorunlarını birlikte çözmek ve potansiyellerimizi birlikte geliştirebilmek. Bu platform, demokrasi kültürünün bu ülkede tekrar yeşermesini sağlayacak. Turizmle ilgisi olan herkesin temsil edileceği bu platform turizmle ilgili tüm konuların adresi olacak” dedi.

Platformun Başkanlığını Cumhur Güven Taşbaşı Yapacak

İmamoğlu, eski Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü emekli vali yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı’nın platformun koordinatörlüğünü yapacağını söyledi. Şehir Plancısı Özcan Biçer kendisine yardımcı olacak, dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.