We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Jet Travel Polonyalı Turistleri Kapadokya’ya Taşıyacak

Jet Travel Polonyalı Turistleri Kapadokya’ya Taşıyacak

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Merkezi Polonya’da bulunan Türk turizmci Alpaslan Ünsal ve tarafından yönetilen Jet Travel, yeni projesi ile Polonyalıları daha rahat bir ulaşım ile Kapadokya’ya taşıyacak. Pegasus Havayolları ile 13 ve 14 Eylül 2023 tarihinden itibaren Varşova ve Krakov’dan direkt uçuş başlatılacak. Pegasus ile anlaşma sağlayan Jet Travel Ankara’ya inecek olan Polonyalı turistleri hazırladığı 3 gece 4 günlük program ile Kapadokya’ya taşıyacak.

İlk uçuş eylülde

Konuyla ilgili olarak turizm yazarı Halil Öncü’ye açıklamalarda bulunan Alpaslan Ünsal, “Polonya’da Kapadokya’ya gelmek isteyen çok büyük bir potansiyel var. Bugüne kadar Kapadokya’ya direkt uçuş yoktu. Pegasus haftada bir Varşova’dan Ankara’ya direkt uçuş koydu. Pegasus yetkilileri ile yaptığım görüşmede haftada iki kez olursa paket olarak blok alacağımı söyledim çünkü iki gün haftada olursa üç ve dört gün Kapadokya’ya paket hazırlama şansımız çok daha iyi olacaktı. Bu şekilde Kapadokya’ya en yakın uçuş Polonya Ankara arasında oluyor. Oradan da Kapadokya 2 saat 40 dakika sürüyor. Varşova ve Krakov şehrinden garantili blok aldık. Paketleri hazırladık Polonya’daki tur operatörlerine sunduk. 13 Eylül itibarı ile Varşova’dan, 14 Eylül itibari ile de Krakov’dan ilk grupları Kapadokya ya getirmiş olacağız. Daha önce Kapadokya’ya gelmek isteyen Polonyalılar ya İstanbul dan ya da Antalya’dan gelmek zorunda kalıyorlardı. Antalya’dan da 8 buçuk saat sürüyordu. Misafirlerimiz oldukça zorlanıyorlardı.” dedi.

Yeni yüzyılın alternatif turizmi dinamik paketleme sistemi

Jet Travel olarak kurulma nedenlerini ve yaptıkları çalışmaları da özetleyen Alpaslan Ünsal, ” Daha önce ki tecrübelerimizle uzun süre çeşitli firmalarda görev aldığımız ve iyi bildiğimiz Polonya pazarında Jet Travel olarak çalışmalara başladık. Firmamız Mice Toplantı, online uçak bileti ve tur işleri yapıyor. Piyasada birçok uçağın olduğunu biliyorduk. Tur operatörleri mecburen kapasiteleri üzerinde uçakları alıyorlar. Ellerinde boş koltuklar kalıyor ve satamıyorlar. Bu durumda telefonla da birbirlerine ulaşamıyorlardı. İşte bu durumda biz devreye girdik. Yeni bir yazılım ile tur operatörlerinin buluştuğu bir ortam oluşturduk. Tur operatörlerinin verdikleri uçak biletlerini biz sisteme giriyoruz sistemden online bizden fiyatları çekiyorlar. Yeni yüzyılın alternatif turizmi dinamik paketleme sistemi. Yani risk olmadan, yatak bankasından yatağı alıyor uçak bankasından Pooling diyoruz, uçağı alıyor transferi ekleyip satıyor. Bu şekilde hem daha çok ürüne sahip oluyor, hem uçak daha fazla satılıyor. Bu konuda Sunexpres ile entegrasyon yaptık. Almanya’nın en büyük AirTuerk ile entegrasyon yapıyoruz. Dolayısıyla Polonya’da tüm uçaklar bizim sistemimizde olacak. Tur operatörleri kendi boş koltuklarını ekliyorlar. Ciddi anlamda bir ivme kazandık,iyi gidiyor. Bunun yanında da Mice toplantı grupları yapıyoruz iyi de bir talep alıyoruz. İlk sezona göre iyi bir gelişme yaptık, gelişerek devam ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz