Osman Ayık, MEB’in Tatil Kararını Olumlu Karşıladı

Güncel 16 Mayıs, 15:15'de eklendi

Osman Ayık, MEB’in Tatil Kararını Olumlu Karşıladı

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaz tatilini kısaltarak Kasım ve Nisan aylarına 1’er hafta tatil eklenmesini turizm ve konaklama sektörü adına olumlu buldu.

osman ayık

 

TÜROFED Başkanı Ayık konuyla ilgili açıklamasında:

“Yaz tatilinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 13 haftadan 11 haftaya indirilmesi, kasım ve nisan aylarına birer haftalık ara tatil eklemesi çok önemli. Türkiye turizm sektörü için, iç pazardaki turizm hareketlerinin yıla yayılması adına bu değişim çok olumlu. Türkiye’nin iç pazarda ciddi anlamda büyük bir potansiyeli var.

TÜROFED olarak iç pazarın turizme daha fazla destek vermesi için bu düzenlemenin yapılması gerektiğini birçok kez dile getirmiştik. Devlet erkanımız ile de durumu paylaşmıştık. Bu karar yaz aylarındaki yığılmayı da engelleyecektir. Bu kararın alınmasında büyük çabaları olan Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’a, Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Ersoy’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osman Ayık: “Bayramda 300 Bin Yerli Turist, Tatil Yapacak”

Osman Ayık: “Bayramda 300 Bin Yerli Turist, Tatil Yapacak”

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Ramazan Bayramı tatilinde Türkiye’de 300 bin yerli turist otellerde kalacak, dedi.

Osman Ayık, Türkiye genelinde milyonlarca kişinin 9 günlük Ramazan Bayramı dolayısıyla tatil yapacağını söyledi. Bunun büyük kısmını eş, dost, akraba ve memleket ziyaretine gidenler oluşturacak, dedi. Hem dış pazar hem de iç pazardaki bayram rezervasyonları dolayısıyla bu tarihlerde otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 100’leri bulacağını ifade etti.

“Yüzde 100 Doluluk Bekliyoruz”

Osman Ayık, “Bayram bizim en iyi dönemlerimizden haziran ayı başına denk geliyor. Yani sezonun yoğun olduğu bir dönem. Daha önceki yurt dışı hareketlerinden dolayı bayramda birçok tesisimizde belirli doluluk seviyelerine gelinmişti. İç pazar hareketliliğiyle de biz bayram döneminde tesislerin yüzde 90, yüzde 100’leri bulacağını tahmin ediyoruz. Fakat seçim dönemindeki birtakım belirsizlikler insanların seyahatle ilgili planlarına olumsuz yansımış olabilir. Ama şu andan itibaren iç pazarda da bayram dönemine denk gelen yoğun hareketlilik öngörüyoruz. ” ifadelerine yer verdi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.