OTELCİLERDEN PATLAMAYA İLK TEPKİ GELDİ !

Güncel, Sektörel Haberler, slide 12 Ocak, 13:53'de eklendi

Sultanahmet Turizmciler Derneği Genel Başkanı Yaşar Yavuz, ölü ve yaralılara neden olan patlama bölge turizmine de ağır bir darbe vurduğunu söyledi. Yavuz “Bu bölgede 7 bine yakın otel var. Turistler gitmek istiyor. Şimdiden bilet baktıranlar var. 2016 yılı bu olayla bizim için bitti” dedi.

Hurriyet.com.tr’ de verilen bilgiye göre;Sultanahmet bölgesinde 7 bine yakın belli ölçeklerde olan otel bulunuyor. Bu otellerde istihdam edilen kişi sayısı 70 bin civarında. Yavuz, patlamanın çok şiddetli olduğunu aktararak “Bu olay bu bölge turizmine ağır bir darbe vurdu. 2016 yılını bu olay ile birlikte kaybettik diye bilirim. Turistler şimdiden gitmek istiyorlar. Bir çoğu dönüş için bilet bakıyor. Bu akşamdan itibaren iptalleri almaya başlarız” dedi.

img_9344-crop-u227

TURİZMCİLER ENDİŞELERİNİ DİLE GETİRDİ

Patlama sonrasında CNNTürk yayınına katılan turizmciler gördüklerini ve endişelerini dile getirdi.

Bölgede turizmcilik yapan bir isim, “Biz panik olduk, kardeşimle birlikte meydana doğru koştuk. Bir sürü çalışanımız var, eşimiz dostumuz var. Yerde yatan insanları gördük. Parçalanmış insanları gördük. Çekik gözlü diyoruz biz Uzakdoğu insanları gördük. Hemen geri geldik” dedi.

Başka bir turizmci, “Yurtdışından çok sayıda telefon geliyor. Ne olacağını merak ediyorlar. Sürekli tur iptalleri oluyor. Yarım saatte bir iptal telefonu alıyoruz” diye konuştu.

Bölgedeki bir diğer  turizmci, “Telefonlarımız sürekli çalıyor. Her yerden arıyorlar. Polis ve emniyet görevlileri hareket geçti” yorumunu yaptı.

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

emre doğu 12 Ocak 2016

Lütfen açıklamalar yaparken durumu tasvir etmeyelim. Yok sağa sola savrulan cesetler, yok parçaları şuradan topladık. Bunlar doğru yaklaşımlar değil. Pariste bomba patladı bu kadar sorun olmadı.

Yasemin 12 Ocak 2016

Normal bir durum gibi mi davranalım Emre bey ?? Bu zihniyetle yaşıyoruz zaten ne demek sorun olmadı paris de daha ne olsun . Her gün bomba mı patlıyor Türkiye’ de büyük şehirler de onu söyleme , bunu görme , konuşma ,eleştirme ,doğruları anlatma tam istenen zihniyet !!!!!!