We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Güncel Palandöken Kültür Yolu Festivali’nde Dördüncü Gün Geride Kaldı

Palandöken Kültür Yolu Festivali’nde Dördüncü Gün Geride Kaldı

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 17 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye’nin uluslararası marka değerine katkıda bulunmak üzere bu yıl 11 şehirde düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivalleri’nin Erzurum’daki durağı Palandöken Kültür Yolu Festivali dördüncü gününde de Erzurumluların yoğun ilgisine tanıklık etti.

MEDRESE ŞEHRİNİN KÜTÜPHANECİLİK SÜRECİ GENÇLERE AKTARILDI
Festival kapsamında, Prof. Dr. Murat Küçük Uğurlu tarafından Erzurumlu Emrah Kütüphanesi’nde “Erzurum Kütüphaneleri” söyleşisi gerçekleştirildi. Bölgede yaşanan depremler ve savaşlara rağmen günümüze ulaşan yazılı ve basılı kaynaklar hakkında bilgi veren Uğurlu, gençlerin sorularını yanıtladı. Erzurumlu Emrah Edebiyat Müze Kütüphanesi’nde, kütüphaneye adını veren Erzurumlu Emrah’ın yanı sıra, İbrahim Hakkı Hazretleri ile Nefi divanlarının ve Erzurum’da üretilmiş bazı yazma eserlerin orjinal basımları ile Erzurum ve çevre illerde yaşayan yazarların eserlerinden oluşan özel bir koleksiyon bulunuyor.

ÇOÇUK ŞENLİKLERİ YOĞUN KATILIMLA DEVAM EDİYOR
Erzurum Olimpiyat Parkında her gün 16:00 ile 20:00 saatleri arasında gerçekleşen çocuk şenlikleri renkli görüntülere sahne oluyor. Gün boyu oyunlarla eğlenen çocuklara, öğretici tematik etkinlikler de eşlik ediyor. Bando gösterisine yoğun ilgi gösteren çocuklar, festival alanında yer alan gezici kütüphaneyi ziyaret edip, tiyatrolara da interaktif olarak katılabiliyor. Çim adam atölyesi, balık boyama ve yüz boyama atölyeleri ise Erzurumlu çocukların en sevdiği etkinlikler arasında yer alıyor.

86 BİN KİŞİ ALİŞAN’I COŞKUYLA İZLEDİ
Palandöken Kültür Yolu Festivali’nin dördüncü akşamında Erzurum Etkinlik ve Miting Alanı’nda sanatçı Alişan, Erzurumlular ile buluştu. 86.000 kişinin katılımıyla gerçekleşen konser Alişan’ın sevilen şarkılarıyla başlayıp Erzum’un yöresel şarkılarıyla son bulurken, Erzurum halkının Alişan’a olan sevgisi gözlerden kaçmadı.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca Erzurum’da düzenlenen Palandöken Kültür Yolu Festivali 27 Ağustos Pazar günü sona erecek.

Yorum Yaz