POYD TOPLANTIMIZIN KONUĞU NESLİHAN YARGICI : “ OTELLER KONSEPTİNE UYGUN ÜNİFORMA SEÇMELİ”

Güncel 22 Ekim, 18:23'de eklendi

GM – ÖZEL HABER

Bu ay ki POYD ( Profesyonel  Otel Yöneticileri Derneği) Yemekli Toplantımızın Konuğu Ünlü Modacı Neslihan Yargıcı’dı.  Ünlü Modacı  POYD üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği Toplantı da Otel Üniformaları ile ilgili önemli bilgileri bizlerle paylaştı.

DSC_0059

Bu Ay ki POYD ( Profesyonel  Otel Yöneticileri Derneği) Yemekli Toplantımız Aska Lara Resort & Spa Otel’de  gerçekleşti. Yoğun katılım ile gerçekleşen toplantımızın konuşmacı konuğu Ünlü Modacı Neslihan Yargıcı “ Otel üniformaları ve üniforma seçimi” başlıklı konuşmasında genel müdür üyelerimize verimli bilgiler aktardı.

Üniforma seçiminde konseptte dikkat edilmeli

Ünlü Modacı Neslihan Yargıcı üniforma seçimi ile ilgili şunları söyledi: “ her Otelin kendine özgü bir mimarisi ve konsepti var. oteller üniforma seçiminde bu konsept ile uyumlu çalışmalar gerçekleştirmeli.  Üniforma ile otel konsepti uyum içinde olmalı. Bunun yanı sıra otelin kime hitap ettiği konusu da göz önüne alınarak üniformalar hazırlatılmalı” dedi.

Üniformalarda mutlaka ARMA olmalı

 Otel üniformalarında mutlaka armanın olması gerektiği üzerinde vurgu yapan YARGICI, “ otel çalışanlarının misafirden ayrışması için üniformalarda armanın olması şart.” Armanın yanı sıra otele gelen takım elbiseli bir misafirden çalışanların ayırt edilmesi için yelek detayının mutlaka üniformalarda kullanılması gerektiğinin altını çizdi.

Markalaşma Sabır işi

 Markalaşma sürecinde üniformanın önemli vurgulayan Yargıcı, “Markalaşma süreci sabır işi, markalaşmak için de farklılaşmak gerekiyor “ dedi.

Yaz ve kış üniformaları aynı zamanda hazırlanmalı

YARGICI son olarak yaz ve kış üniformalarının mevsime uygun renkler ve kumaşlar seçilerek aynı zamanlarda hazırlanmasının bütünlük açısından önemli olduğunu belirterek sözlerine son verdi.

DSC_0070

Konuşmanın ardından POYD Başkanı Ali Kızıldağ ünlü modacı Neslihan Yargıcı’ya bu güzel paylaşımı ve sunumu için teşekkür plaketi takdim etti.

DSC_0088

Toplantı AGI Sigorta A.Ş’nin Sorumluluk Sigortaları Müdürü İpek Kutlu Özcan “ Otelcilik sektörü ve Sigortacılık” başlıklı sunumu ile devam etti.  ÖZCAN ; “Poliçelerde dikkat edilmesi gereken hususlar” hakkında bilgiler aktardı.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.