Rusya’da Türkiye Paket Turlarının Fiyatı Daha da Artacak

Güncel 20 Haziran, 13:02'de eklendi

Rusya’da Türkiye Paket Turlarının Fiyatı Daha da Artacak

Rus tur operatörlerinin talep yüksek olduğu için, Türkiye paket turlarında fiyat düşüşü beklemediği aktarıldı.

tatil

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR), tarafından yapılan açıklamada, talebin yüksek olmasından dolayı Türkiye paket turlarında fiyat indiriminin beklenmediği söylendi.

”15 Ağustos’dan sonra fiyatlar daha da yükselecek”

Sputnik’te yer alan habere göre, ATOR İcra Kurulu Başkanı Maya Lomidze, “Türkiye’ye talep o kadar yoğun ki, fiyatların değişebileceğini düşünmüyorum. Tam aksine, 15 Temmuz’dan itibaren fiyatlar artacak, ardından 15 Ağustos itibariyle daha da yükselecek. Bu artış mevsimlik. Talep bizde de, Avrupa pazarlarında da yüksek. Türkiye iyi hissediyor” açıklamalarına yer verdi.

Avrupalı turistlerden gelen talep artışı nedeniyle daha önce Türkiye’deki otellerin yurt dışı pazarlara yönelik fiyatlarda yüzde 10-15’lik artış yaptıkları söylenmişti. Uzmanlara göre otelciler, 2015-2016 döneminde Rusya ve Avrupa’dan gelen turistlerin sayısının düşmesi nedeniyle maruz kaldıkları zararları telafi etmek için uğraşıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çalışanın Tatil Masraflarını Öde, Vergiden Düş!

Çalışanın Tatil Masraflarını Öde, Vergiden Düş!

Rusya’da çalışanların haklarını korumaya ve iç turizmi canlandırmaya yönelik uzun süredir görüşülen bir uygulamanın yakında hayata geçirilmesi bekleniyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.