Rusya’da Yurt Dışı Uçuşları 6 Şehirle Başlayacak !

Güncel 21 Temmuz, 11:49'de eklendi

Rusya’da Yurt Dışı Uçuşları 6 Şehirle Başlayacak !

Moskova, St. Petersburg, Yekaterinburg, Novosibirsk, Rostov-na-Donu ve Vladivostok…

rusyada

İşte Rusya Havacılık Kurumu Rosaviatsiya’nın yurtdışı uçuşların yeniden başlaması için yeşil ışık yaktığı 6 şehir.

 

Konuyu haberleştiren İzvestiya gazetesi, kurumun tavsiye listesinde yer alan şehir sayısının daha fazla olduğunu, ancak Rospotrebnadzor’un risk uyarısından sonra sayının 6’ya indirildiğini yazıyor. Gazete Rosaviatsiya’nın ilgili teklifi hükümete ilettiğini de aktardı.

 

Gazeteye konuşan havacılık sektöründen bir temsilci, şehir seçimlerinin tüm Rusya’yı kapsayacak şekilde yapıldığını söyledi. Buna göre, sınırlamalar tamamen kaldırılana dek bu 6 havaalanı Rus şehirlerinin yurtdışı ile bağlantısını sağlayan hublar olarak işlev görecek.

 

Rospotrebnadzor’un uçuşlar başladıktan sonra durumu izlemeye alacağı ve her iki haftada bir uçuş yapılabilecek ülkeler listesini güncelleyeceği öğrenildi.

Rusya’da yurt dışı uçuşları…

Rusya koronavirüs salgını nedeniyle yurtdışı uçuşları 27 Martta durdurmuştu. Uçuş yasağının 1 Ağustostan itibaren kalkması bekleniyor. Beklentiler Türkiye’nin de uçuş yasağının ilk etapta kaldırılacak ülkeler arasında olacağı yönünde.Turkrus

Antalya’ya Bir Günde 50 Uçuş 10 Bin Turist

Antalya’da, 1 Temmuz itibarıyla bazı ülkelerle yeniden uçuşlar başladı. Pandemi sürecinde bu pazar günü ilk kez bir günde 10 binin üzerinde yabancı turist Antalya’ya geldi. 1 Temmuz’dan bugüne ise toplam turist sayısı 61 bin 478’e yükseldi.

Recep Yavuz, pandemi sürecinde kapanan ve 1 Haziran’da iç turizm, 1 Temmuz’da da dış turizm seyahatlerinin yeniden başlaması üzerine, pandemi sürecinde yurt dışından gelen turist sayılarıyla ilgili bir çalışma sundu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.