TUR OPERATÖRÜ TUI’NİN YENİ YAPILANMASI NASIL OLACAK?

Güncel, Sektörel Haberler, slide 12 Mayıs, 09:58'de eklendi

Alman seyahat devi TUI’nin, tüm tur operasyonlarındaki şirketleri kapsayan bir ‘yeniden markalaşma’ ve yapılanma sürecine gideceği ve tüm markaları TUI çatısı altında toplayacağı belirtiliyor.

tui1

İngiliz medyasında çıkan haberlere göre TUI, yeni yapılanma stratejisi çerçevesinde şirketin İngiltere ayağı Thomson ve First Choice da dahil olmak üzere, tüm bileşenlerini yeniden markalandıracak. Söz konusu plan çerçevesinde, Thomson’un TUI amblemini kullanmaya başladığı ve Thomson Airways, Tuifly, Tuifly Nordic, Jetairfly ve Arkefly’ın İngiltere’de tek merkezden opera edildiği belirtiliyor. Tek TUI marka stratejisi çerçevesinde yürütülen yeniden yapılanmanın, filolarında toplam 140 uçak bulunan 5 hava yolu şirketini kapsayacağı da haberlerde yer aldı.

Öte yandan TUI’nin yeniden markalaşma sürecini 2-3 yıl içinde ancak tamamlayabileceği ifade ediliyor. Times gazetesine konuşan şirkete yakın bir kaynak da yeniden markalaşma sürecine dair çalışmaların devam ettiğini ve lansmanın bir anda değil, zamanla yapılacağını belirtiyor.

TUI’nin yeniden yapılanma ve markalaşma stratejisi, kruvaziyer ve taşımacılık alanlarını da kapsaycak. Buna göre, Thomson Cruise ve taşımacılık şirketi Hapag-Lloyd Kreuzfahrten’in operasyonları; TUI’nin ortak girişimi olan Royal Caribbean ile birleştirilecek.

Yeniden yapılanma planı çerçevesinde TUI’nin bazı satışlar gerçekleştirebileceği de belirtiliyor. Satışlardan toplam 1 milyar euro gelir elde edilebileceği ifade edilirken, satılacak varlıklar arasında Hapag Lloyd’daki hisselerin yüzde 14’ü ve online seyahat acentesi LateRooms’un olduğu belirtiliyor. Habere göre TUI, 1.7 milyar dolar para bağladığı otel ayağını da gözden geçirerek bazı satışlar yapabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.