“Turizm Sektörü Krizlere Karşı Bağışıklı Hale Gelmeli”

Güncel 14 Şubat, 10:27'de eklendi

“Turizm Sektörü Krizlere Karşı Bağışıklı Hale Gelmeli”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy; “Önemli olan turizm sektörünü krizlere karşı bağışıklı ve krizlerden bağımsız hale getirmektir. Biz hep bunun üzerine strateji geliştiriyoruz” dedi.

Bakan Ersoy: “Politika Değişikliği Gerekliydi”

Bakan Ersoy, uzun vadede Çin’de yaşanan koronavirüs salgınının turizm hedeflerine olumsuz etki etmeyeceğini düşündüklerini belirtti.

Dünya Gazetesi’nden Canan Sakarya’nın haberine göre Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy; şubat ayı sonuna kadar Çin ile Türkiye arasındaki seyahatlerin askıya alındığına dikkat çekti. Salgının kısa vadede turizm sektörüne olumsuz yansıdığını açıkladı.

“Kesin Yorum Yapmak Yanlış”

TBMM’de soruları yanıtlayan Ersoy, salgın sonrası Avrupa’dan Çin’e kongre turizmi kapsamında gidecekler için Türkiye’nin alternatif destinasyon olarak tekliflere girmesi ve krizin fırsata çevrilmesinin değerlendirmeleri hatırlatıldı. Bunun üzerine; “Konuyla ilgili kesin yorum yapmak yanlış. Biz kendi politikalarımızı oluşturuyoruz. Burada önemli olan sektörü krizlere karşı bağışıklı ve krizlerden bağımsız hale getirmektir. Biz hep bunun üzerine strateji geliştiriyoruz” açıklamasını yaptı.

Ersoy, “Krizler her zaman olacak. Geçmişte de vardı, gelecekte de olacak. Sistemi buna dayanıklı hale getirmeliyiz. O nedenle zamanında Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nı kurduk” dedi.

Ersoy, Çin’de yaşanan gelişmeler için şubat ayının bitmesini beklediklerini söyleyerek; “Sağlık Bakanlığımız zaten koronavirüsün Türkiye’ye sıçraması olasılığına karşı çok dikkatli ve tüm tedbirleri alıyor” dedi.

GM Derginin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.