TÜRKİYE’DEN VAZGEÇEMİYORLAR!

Güncel, Sektörel Haberler, slide 20 Nisan, 09:37'de eklendi

Rusya’da  uygulanan paket tur yasağına karşın Türkiye, ülkenin en popüler seyahat  noktalarından biri olma özelliğini korurken, sektör yetkilileri tatil döneminde bu ilginin artmasını bekliyor. Rus seyahat şirketi Momondo Sözcüsü Ryabovol, “Mayıs tatili öncesi yapılan uçuş aramaları, çok sayıda Rus turistin Türkiye’yi  ziyaret edeceğini ortaya koyuyor” dedi.

Türkiye'den vazgeçmiyorlar!

AA muhabirinin, Rusya’nın çeşitli seyahat acentelerinden derlediği  bilgiye göre, Rusya’da uygulanan paket tur yasağına karşın Türkiye, Rus turistler  için en popüler seyahat noktalarından biri olma özelliğini koruyor.

 Rusya’da bireysel tatil planı yapanların Türkiye’ye yönelik ilgisinin  sürdüğünü gösteren Rusya’nın önde gelen seyahat sitelerinden Momondo verilerine  göre, Türkiye, yaklaşan tatil dönemi için Rus turistlerin en çok tercih edeceği  ilk 10 ülke arasında yer alıyor.

Rus turistlerin önümüzdeki tatil dönemi için en çok arama yaptıkları şehirler ise Antalya ve sonrasında İstanbul olurken, Türkiye’nin yanı sıra en  popüler ülkeler arasında İspanya, İtalya ve Yunanistan da bulunuyor.

İSTANBUL DÖRDÜNCÜ

Ülkenin en popüler bilet sitelerinden Tutu.ru’da da seyahat açısından  en çok tercih edilen şehirler arasında Türk şehirleri dikkat çekerken, site  verilerine göre İstanbul, Prag, Paris veBarselona’nın ardından en popüler 10  şehir arasında dördüncü sırada yer alıyor.

Bir başka Rus seyahat şirketi OneTwoTrip verilerine göre de Rus  turistlerin en çok ilgi gösterdiği seyahat noktaları arasında Antalya üçüncü  İstanbul ise beşinci sırada yer alırken, Türk Hava Yolları en çok tercih edilen  hava yolu şirketleri ve Atatürk Havalimanı da en çok rağbet gören havalimanı  listelerinde sırasıyla beşinci ve altıncı sıralarda bulunuyor.

‘İLGİNİN YAZIN ARTMASINI BEKLİYORUZ’

Konuya ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Momondo Sözcüsü  İrina Ryabovol, Mayıs tatili öncesi yapılan uçuş aramalarının, çok sayıda Rus  turistin Türkiye’yi ziyaret edeceğini ortaya koyduğuna işaret etti.

Türkiye’ye yönelik uçuş aramalarının Yunanistan, Hollanda ve ABD gibi  turistik destinasyonları geride bıraktığını belirten Ryabovol, “Benzer bir durum  yaz tatili için de geçerli. Yaz ayları yaklaştıkça, Türkiye’ye bireysel seyahat  planlayan Rus turistlerin sayısının daha da artmasını bekliyoruz” dedi.

Geçtiğimiz mart ayında Rusya Federal Turizm Ajansının (Rosturizm)  Türkiye’ye yönelik ekonomik yaptırımlar çerçevesinde tur operatörleri listesinden  çıkartılan 19 şirketten 13’ü tekrar listeye alınmıştı.

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği Basın Sözcüsü İrina Turina da bu  gelişmenin turizm sektörü açısından önemine dikkati çekerek, “Bu, Rus turistlerin  kısa süre içerisinde tekrar Türkiye’ye gidebilmesi açısından bir dönüm noktası  olabilir.” görüşünü paylaşmıştı.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.