Türkiye’ye, Rusya’dan Ağustos ve Eylül’de Talep Patlaması

Güncel 11 Ağustos, 10:01'de eklendi

Türkiye’ye, Rusya’dan Ağustos ve Eylül’de Talep Patlaması

Rusya’dan Antalya, Bodrum ve Dalaman’a uçuşlar dün itibariyle başladı.  Bunun ardından Rus tur operatörleri rezervasyonlardaki son durumu paylaştı.

rusya'dan

Ruslar Türk turistik beldelere akın etti.  İlk uçuşlarda yüzde 100 doluluk yakalandığı ifade edildi. Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR)’un sitesinde son durumu değerlendirdi. Rus tur operatörlerinin önümüzdeki dönem Türkiye rezervasyonlarıyla ilgili ifadelere yer verdi.

 Ağustos ortalarında satışlarda patlama yaşanır

Rus Tur Operatörü Pegas Touristik’in Genel Müdürü Anna Podgornayaşu sözlerle açıklama yaptı. “bugüne kadar bir çok Rus turistin Türkiye’ye uçuşların açılmasını beklediğini belirti. Türk turistik beldelerine dün başlayan uçuşların pek çok Rus turisti de rezervasyona yönlendireceğini dile getirdi. Podgornaya, ” Türkiye’ye talep dinamik olarak  yükselecek. Dünden itibaren Türkiye’ye giden turistler Türkiye’deki tatillerinin ayrıntılarını sosyal ağlarda paylaşmaya başladı.  Türkiye’ye olan ilgi daha da artacak. Ertelenmiş talepte ağustos ortasında patlama yaşanır.  Bu sebeple Türkiye’ye tatile gidecek turistler acele edip rezervasyon yaptırmalı.” Dedi.

Türk otelleri fiyat indirdi

Podgornaya ;Türkiye’de bugünlerde çok sayıda üst düzey kalitede 5 yıldızlı otelin hizmet verdiğini sözlerine ekledi. Podgornaya, ” Türk otelciler fiyatları indirdi ve premium otellerde dinlenmek daha uygun.” Dedi.

En çok talep Ağustos ve Eylül Ayına

Tur operatörlerinin verdiği bilgiye göre şu anda ağırlıklı olarak Ağustos ve Eylül aylarına yönelik turlara yoğun ilgi görülüyor. Ekim ve Kasım turlarına daha az talep var.

 

ANEX Tour yetkilileri ise önümüzdeki iki üç hafta içinde yön talebinin daha planlı hale geleceğini söyledi. Ve satış rakamlarının bu sezon için tipik hacme döneceğini tahmin ettiklerini ifade etti.

 

TUI Rusya da Türkiye’ye gelen ilk turistlerin dönüşünden sonra satışların hızla artmasını beklediklerini ifade etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.