TÜRSAB’tan Afişli Kaçak Tur Uyarısı

Güncel 29 Haziran, 11:55'de eklendi

TÜRSAB’tan Afişli Kaçak Tur Uyarısı

TÜRSAB Bölgesel Temsil Kurulları (BTK) kaçak turlarla mücadele için yeni yöntemler üretiyor.

TÜRSAB'TAN

Muğla Marmaris’te, kaçak turlara karşı turistleri bilinçlendirmek için TÜRSAB Marmaris BTK tarafından İngilizce afişler sokaklara takıldı. Kalabalık ve turistlerin yoğun olduğu caddelere asılan afişlerde uyarılar var.  “Paranızı ve zamanınızı riske etmeyin. Turlarınızı yetkisiz yerlerden almayın. Tehlikenin farkına varın. TÜRSAB üyesi acentaları tercih edin” uyarısı yazılı ifade edildi. TÜRSAB Marmaris BTK Başkanı Suat Esin, konuyla ilgili açıklama yaptı. Esin, Yabancı turistlerin kaçak turlarla ilgili bilgisinin bulunmadığı belirtti. Ve herhangi bir yerde dolaşırken stantlarda gördükleri turların yasal olduğunu düşünebileceklerini söyledi.

Kaçak turlar için uyarı afişi

Yabancı turistleri kaçak turlara karşı uyarmak için İngilizce afiş fikrini hayata geçirdiklerini söyledi. Esin hazırladıkları 7 afişten 6’sını ilçenin farklı noktalarına astıklarını belirtti.  Afiş sisteminin yabancı turistler üzerinde etkili olacağına inanıyor. Esin, turizm sezonu boyunca afişlerin yerlerini değiştirerek sürekli asılı kalmasını sağlayacaklarını dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bağlıkaya: “Avrupa Pazarında Belirsizlik Sürüyor”

 

TÜRSAB Genel Başkanı Firuz Bağlıkaya, Marmaris’te sektör temsilcileriyle bir araya geldi. “Türkiye’de güven ve huzur istikrarlı şekilde arttığında, turizmde yeni rekorlar da gelir” açıklamasında bulundu.

Düzenlenen yemeğe katılanlar arasında yer alan TÜRSAB Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Esin, “Sektörümüzün temsilcilerinin dayanışmalarını artırmak ve sorun ile çözümleri görüş alışverişiyle çözmek amacıyla bir aradayız. Sektörden kazandığımız gelirlerimizin sağlıklı ve yüksek olması için ortak akılla sorunları çözmeliyiz. El birliğiyle her sorunu aşabiliriz” dedi.

Bağlıkaya:” 2019 turizm sezonu çok iyi başladı. Avrupa pazarında belirsizlik sürüyor. Turizm sektörü, günlük gelişen olaylardan etkileniyor. Türkiye’de güven ve huzur sürdükçe yeni rekorlar gelecektir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.