ÜÇ ADAY VAR BENDEN BAŞKA TURİZMCİ YOK

Güncel, Sektörel Haberler, slide 28 Kasım, 11:05'de eklendi

TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya İstanbul’da seyahat acentesi temsilcileriyle bir araya geldi. TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) Genel Kurulu’na çok az bir zaman kala gerçekleşen toplantıya katılım oldukça yoğundu.

31202_0
500’ün üzerinde acente temsilcisinin katıldığı akşamda Bağlıkaya’nın demokratik TÜRSAB modeli büyük ilgi gördü. Diğer adayların eleştirilerine de yanıt veren Bağlıkaya acentelere meslek birliğine sahip çıkma çağrısında bulundu. 5-6 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleşecek olan TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri) Genel Kurulu için geri sayım başladı. TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, kurucusu olduğu TÜRSAB Yeniden Platformu ile birlikte İstanbul’da Hyatt Regency Otel’de seyahat acentesi temsilcileriyle bir araya geldi.500’ün üzerinde acente temsilcisinin katıldığı toplantıya ilgi dikkat çekti. Demokratik ve modern bir TÜRSAB inşa etmek için yola çıktıklarını söyleyen Bağlıkaya, yenilikçi projelerini acente temsilcileriyle paylaştı.
Diğer adaylar Başaran Ulusoy ve Emin Çakmak’ın kendine dönük eleştirilerine yanıt verdi.
Demokratik bir TÜRSAB anlayışıFiruz Bağlıkaya’nın TÜRSAB Yeniden Platformu ile birlikte inşa edecekleri yeni TÜRSAB modelinde eşitlik ve çözüm odaklı pek çok proje mevcut. Projeler arasında özellikle altı çizilen konuların başında demokratik ve şeffaf bir TÜRSAB inşa etmek geliyor.Bunun için Bağlıkaya’nın yapacakları arasında yer alan; Bölgesel Yürütme Kurulları’nın seçimlerinin genel seçimlerden önce yapılması, TÜRSAB yönetiminin tüm acenteler tarafından hep birlikte seçilmesi, acentelerin kârına olmayan şirketlerin kapatılması ve buna acentelerle birlikte karar verilmesi, TÜRSAB’ın kaynaklarının kişilerin şahsi şirketleri için değil acenteler için kullanılması, açıklanmayan bilançoların kalmaması gibi konular Bağlıkaya’nın şeffaf ve eşiklikçi anlayışını pekiştiriyor. Bağlıkaya’nın ana hedefleri arasında turizmi dört mevsime ve tüm ülkeye yaymak, yerel acentelerin de turizm pastasından daha fazla pay almasını sağlamak geliyor.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.