YERE OTURAN TURİSTE 500 EURO CEZA!

Güncel, Sektörel Haberler, slide 22 Eylül, 10:19'de eklendi

Yere oturan turiste 500 Euro ceza!

Venedik’te yere oturan turistlere 500 Euro para cezası  geliyor.Düzenlemenin hayata geçmesi için gelecek ay oylanacak ve karar verilecek. Bazı turistlerin şehre gereken özeni göstermemesinden dolayı Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnaro, ocak ayında da günde 100 bin turist kotası getirmişti.

Habertürk’te yer alan habere göre; İtalya’nın Venedik kentinde gelecek aydan itibaren yere oturan turistlere 500 Euro para cezası kesilmesi gündeme geldi. Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnaro’nun önerdiği tartışmalı düzenleme ekim ayında belediye meclisi tarafından oylanarak karara varılacak. Eğer kabul edilirse yasaklı noktalarda oturan turistler 50 ila 500 Euro arasında para cezası alacak. Kentte anıtların merdivenleri ile San Marko Meydanı’ndaki sundurmada oturmak yasak.

YILDA 30 MİLYON TURİST ÇEKİYOR

sürekli artan turist sayısına karşı alınan bir dizi önlemden sadece bir tanesini oluşturuyor. 55 bin kişinin yaşadığı kent yılda 30 milyona yakın turisti ağırlıyor.ü2017 yazında Venedik’e Saygı Duy ve Keyfini Çıkar kampanyası başlatılmış.

Bazı turistlerin şehre gereken özeni göstermemesinden şikayet eden Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnaro ocak ayında da kenti turist akınından kurtarmak için günlük 100 bin turist kotası getirmişti. bunun için özel bir sayaç kurma kararı almış. Geçtiğimiz yıl ise tarihi San Marco Meydanı’nın 300 metre yakınına kadar yaklaşabilen büyük yolcu gemilerinin kente girişi yasaklandı.

FLORANSA DA AYAKTA ATIŞTIRMAYI YASAKLAMIŞTI

Floransa’da da 4 Eylül’de yürürlüğe giren uygulamayla şehrin tarihi bölümünde kaldırımlar, taşıt yolları, dükkan ve evlerin kapılarında durup ayakta atıştırmak yasaklanmış ve uygulama başlatılmıştı. Uymayanlara 500 Euro’ya kadar ceza verilecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.