AB’den 2021 İçin Güvenli Seyahat Sistemi

Sektörel Haberler 13 Kasım, 10:15'de eklendi

AB’den 2021 İçin Güvenli Seyahat Sistemi

Avrupa Birliği, uluslararası seyahatlere yeniden başlama umuduyla bir “trafik ışığı” sistemi duyurdu.

Re-Open Europa web sitesindeki renk kodlu bir harita , Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi’nden (ECDC) alınan verilere dayanarak, Avrupa’daki bölgelerdeki koronavirüs risk seviyelerini gösterecek.

Re-Open Europa web sitesindeki renk kodlu bir harita , Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi’nden (ECDC) alınan verilere dayanarak, Avrupa’daki bölgelerdeki koronavirüs risk seviyelerini gösterecek.

Bölgeler, 14 günlük kümülatif insidans oranına (100.000 kişi başına yeni tanımlanan vaka sayısı), test oranına ve test pozitiflik oranlarına bağlı olarak yeşil, turuncu, kırmızı veya gri olarak sınıflandırılır.

AB, yeşil olarak sınıflandırılan bölgelerden gelen “yolcular üzerinde karantina veya test gibi hiçbir kısıtlama” olmayacağını söyledi. Bu bölgelerin kümülatif insidans oranı 25’ten azdır ve test pozitiflik oranı yüzde 4’ten azsa bu uygulama geçerli olacak

Şu an Neredeyse Yeşil Bölge Yok

Mevcut haliyle haritanın çoğu kırmızı ile kaplanmış, Norveç, Finlandiya ve Yunanistan’ın bazı kısımları turuncu. Şu anda yeşil olarak sınıflandırılmış bölge neredeyse yok.

AB, her Üye Devletin turuncu, kırmızı veya gri olarak sınıflandırılan alanlar için hangi giriş kısıtlamalarının uygulanacağına karar vereceğini belirtmiştir. Bu durumda, yolcuların karantinaya alması ve / veya varıştan sonra Covid-19 testi yaptırması gerekebilir.

Sistem Haftalık Güncellenecek

Harita haftalık olarak güncellenecek ve ayrıca gezginlere her bölgede hangi kısıtlamaların uygulandığı hakkında bilgi sağlayacaktır.

Birleşik Krallık’ın 31 Aralık 2020’deki Brexit Geçiş Dönemi’nin sonuna kadar sisteme dahil edilmesi bekleniyor, ancak mevcut kilitlenme kısıtlamaları hala zorunlu olmayan seyahatler için geçerli. İrlanda Cumhuriyeti hükümeti hareketi memnuniyetle karşılayarak, “kırmızı, turuncu ve gri bölgelerden İrlanda’ya giriş yapan tüm yolcuların 14 gün boyunca hareketlerini kısıtlamalarının talep edildiğini” belirtti.

Aer Lingus  Sistemi Memnuniyetle Karşıladı

” Bu değişiklikler, İrlanda ekonomisi için kritik öneme sahip olan güvenli uluslararası seyahati kolaylaştırmaya yönelik olumlu adımları temsil ediyor …  Aer Lingus, Trafik Işığı Sisteminin benimsenmesinin müşterilerin 2021’de seyahat için güvenle rezervasyon yapmasını sağlayacağına inanıyor.” dış kaynak

Система безопасного путешествия на 2021 год в ЕС

Европейский Союз объявил систему «светофоров» в надежде возобновить международные поездки.

Цветная карта на веб-сайте Re-Open Europa покажет уровни риска коронавируса в регионах по всей Европе на основе данных Европейского центра профилактики и контроля заболеваний (ECDC).

Регионы классифицируются как зелёные, оранжевые, красные или серые, в зависимости от 14-дневного кумулятивного уровня заболеваемости (количество вновь выявленных случаев на 100 000 человек), количества тестов и показателей положительности тестов.

В ЕС заявили, что «не будет никаких ограничений для пассажиров, таких как карантин или тестирование» из зон, классифицированных как зелёные. Кумулятивный уровень заболеваемости в этих регионах составляет менее 25, и эта практика будет действительна, если показатель положительности теста составляет менее 4 процентов.

В настоящее время почти нет зелёной зоны                                     

В нынешнем виде большая часть карты покрыта красным, а части Норвегии, Финляндии и Греции – оранжевым. В настоящее время зона, отнесённая к категории «зеленая», практически отсутствует.

В ЕС заявили, что каждое государство-член будет решать, какие ограничения на въезд применяются к зонам, классифицированным как оранжевый, красный или серый. В этом случае пассажирам может потребоваться карантин и / или пройти тест на Covid-19 по прибытии.

Система будет обновляться еженедельно

Карта будет обновляться еженедельно, а также путешественникам будет предоставляться информацию о том, какие ограничения действуют в каждом регионе.

Ожидается, что Великобритания будет включена в систему к концу переходного периода для Brexit 31 декабря 2020 года, но текущие ограничения по изоляции по-прежнему применяются к необязательным поездкам. Правительство Республики Ирландия приветствовало этот шаг, заявив, что «всем пассажирам, въезжающим в Ирландию из красной, оранжевой и серой зон, предлагается ограничить своё передвижение в течение 14 дней».

Aer Lingus приветствует систему

«Эти изменения представляют собой позитивные шаги по обеспечению безопасных международных поездок, которые имеют решающее значение для экономики Ирландии…   Aer Lingus считает, что внедрение системы светофоров позволит клиентам безопасно бронировать поездки в 2021 году». ( из международных источников)

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.