ANTALYA MÜZESİ’NDEKİ KONSERE GÜNEY KORELİ TURİSTLERDEN BÜYÜK İLGİ

Sektörel Haberler 12 Şubat, 17:23'de eklendi

ANTALYA MÜZESİ’NDEKİ KONSERE GÜNEY KORELİ TURİSTLERDEN BÜYÜK İLGİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bu yıl müzelerimizde başlattığı konser ve dinleti etkinlikleri devam ediyor.  Müzede bu pazartesi gerçekleşen konser, sergi alanını gezen Koreli turistlerden büyük ilgi gördü.

Ocak ayında Antalya Devlet Opera ve Balesi Korosu sanatçılarının başlattığı, Antalya Müzesi konser ve dinletileri, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarının katılımı ile devam ediyor. 11 Şubat günü saat 14.30 da müzenin Sergi Salonun da Leyla Bayramoğulları / Flüt ile Aslıhan Güngör / Arp ikilisinin dinletisi büyük bir katılım ile gerçekleşti. Sanatçılar, klasik eserlerin yanı sıra, popüler müzik eserlerine de dinletide yer verdiler. Dinleti sırasında müzeyi gezmekte olan Güney Koreli ziyaretçiler de gezi programlarına ara vererek, dinletiyi ilgiyle izlediler.

 

 

 

 

 

VALİ KARALOĞLU: ANTALYA’DA 16 MİLYON YABANCI TURİSTİ AĞIRLAYACAĞIZ

Antalya Valisi: “Turizmin yüzde 20-25 bandında büyüyeceğini öngörüyoruz. Bunu gerçekleştirirsek 16 milyon yabancı turiste ev sahipliği yaparız” dedi.

Vali Karaloğlu, 2018 yılını turizmde rekorlarla kapattıklarını belirtti. Sözlerine şu ifadelerle devam etti. “2016 yılındaki büyük kırılmadan sonra üst üste iki yıl önemli gelişmeler yaşadık. 2018 yılını bütün zamanların en iyi sezonu olarak adlandırabiliriz. 2019’a da büyük umutlarla ve heyecanlarla girdik ve yolumuza devam ediyoruz. 2019 için yeni bir rekor yıl diyebiliriz.

Bu yıl 16 milyon turiste ev sahipliği yapacağız

“Antalya turizminin bu yıl yüzde 20-25 bandında büyüyeceğini  ön görmekteyiz. Bunu gerçekleştirirsek, 16 milyonun üzerinde yabancı turiste hep birlikte ev sahipliği yapacağız.”şeklinde konuştu.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.