VALİ KARALOĞLU: ANTALYA’DA 16 MİLYON YABANCI TURİSTİ AĞIRLAYACAĞIZ

Sektörel Haberler 12 Şubat, 16:06'de eklendi

VALİ KARALOĞLU: ANTALYA’DA 16 MİLYON YABANCI TURİSTİ AĞIRLAYACAĞIZ

Antalya Valisi: “Turizmin yüzde 20-25 bandında büyüyeceğini öngörüyoruz. Bunu gerçekleştirirsek 16 milyon yabancı turiste ev sahipliği yaparız” dedi.

Vali Karaloğlu, 2018 yılını turizmde rekorlarla kapattıklarını belirtti. Sözlerine şu ifadelerle devam etti. “2016 yılındaki büyük kırılmadan sonra üst üste iki yıl önemli gelişmeler yaşadık. 2018 yılını bütün zamanların en iyi sezonu olarak adlandırabiliriz. 2019’a da büyük umutlarla ve heyecanlarla girdik ve yolumuza devam ediyoruz. 2019 için yeni bir rekor yıl diyebiliriz.

Bu yıl 16 milyon turiste ev sahipliği yapacağız

“Antalya turizminin bu yıl yüzde 20-25 bandında büyüyeceğini  ön görmekteyiz. Bunu gerçekleştirirsek, 16 milyonun üzerinde yabancı turiste hep birlikte ev sahipliği yapacağız.”şeklinde konuştu.

 

 

ANTALYA’DA ÖLÜ SEZON RUS TURİSTLERLE CANLANDI

ANTALYA’DA ÖLÜ SEZON RUS TURİSTLERLE CANLANDI

ATOR rakamlarına göre yeni yıl tatili dolayısıyla Rusya’dan Antalya’ya turist akını oldu.

Bu sayede Türkiye’deki ölü sezonda ciddi bir canlanma yaşandı. Rusya’dan gelen turistlerin gözdesi olan Antalya’ya gelen Rus turist sayısı ocakta yüzde 75 artış gösterdi.

Antalya’yı ocak ayında ziyaret eden yabancı turistlerin toplam sayısı 142 bine ulaştı. Bu, Antalya tarihinde rekor sayı anlamına geliyor. Böylece bir önceki yılın ocak ayına göre yüzde 54 artış yaşanmış oldu. Krizi yaşanmadan önce ki yıllardaki (2014 yılı) verilerine göre ise, artış yüzde 26 civarında olduğu belirtildi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.