ANTALYA RİXOS SPOR ERKEK MASA TENİSİ TAKIMI TÜRKİYE 1.LİGİNE YÜKSELDİ

Sektörel Haberler 23 Mayıs, 09:38'de eklendi

 

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu’nun 2013-2014 faaliyet programında yer alan Türkiye Profesyonel Masa Tenisi 2.ligi 4. Etap müsabakaları Gaziantep Şahinbey Spor Salonunda 16-18 Mayıs 2014 tarihleri arasında yapıldı.

Sağdan Sola İsmail Hakkı ÖZÇELİK,Kürşat ÇAVUŞOĞLU, Tufan YALÇIN ve Dinç TÜRERAY

Antalya Rixos Spor Masa Tenisi Takımı tarihinde ilk kez mücadele ettiği Türkiye 2.liginde üstün bir performans göstererek ülkemizin çeşitli bölgelerinden gelen 16 üst düzey takım arasından 2. Olarak Türkiye 1.ligine yükseldi. 2. Lig 4. Etap maçlarında takım kaptanı Kürşat ÇAVUŞOĞLU, İsmail Hakkı ÖZÇELİK, Dinç TÜRERAY ve Tufan YALÇIN’dan  oluşan Rixos Spor Masa Tenisi Takımı 7 maçını da kazanarak 1. Lige çıkma başarısı gösterdi.

İlk olarak 26-28 Nisan 2013 İzmir’deki terfi ligi ve 11-12 Haziran 2013 Gaziantep’teki terfi ligi final müsabakalarında dereceye girerek 2013-2014 sezonunda Antalya Rixos Spor Türkiye Masa Tenisi Federasyonu 2. liginde temsil etme hakkını kazandılar. Mayıs 2014’de 1. Lige çıkma başarısı geldi.

Azim ve Fedakarlığın Zaferi!

Rixos Spor Kulübü Başkanı Tuna ZEYNİOĞLU’nun 2013’de defalarca Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince ve Yönetim Kurulu üyelerine sunduğu yıllık bütçe taslağına olumlu ya da olumsuz bir türlü yanıt alınamadı. 29.03.2012’de Antalya’da büyük ümitlerle kurulan ve kısa sürede inanılmaz başarılara imza atan Rixos Spor Kulübü sahipsiz kaldı.

Takım kaptanı Kürşat Çavuşoğlu: “Sporcular kendi ceplerinden para harcayarak kulübü buraya kadar getirdiler. Aslında bu azim, inanç ve fedakarlığn zaferiydi. Herkes çok onurlu bir mücadele verdi. Biz üzerimize düşeni, daha doğrusu bize yakışanı yaptık, yapmayanlar utansın. Antalya Rixos Spor Kulübü’nün Türkiye Masa Tenisi 1’nci ligine çıkarak büyük başarı elde etmiş oldu ve Antalya’nın 1. ligdeki takım sayısını 3 çıkardı, Antalya’ya hayırlı olsun.” ifade etti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.