We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Bağlıkaya: “Turizmin temsilcilerine önemli görevler düşüyor”

Bağlıkaya: “Turizmin temsilcilerine önemli görevler düşüyor”

TTI İzmir’in açılışında konuşan ve turizmin Türkiye’nin dünyada rekabet gücünün en yüksek olduğu sektörler arasında yer aldığını vurgulayan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Dünya sıralamalarına baktığımız zaman başka hiçbir sektörde turizmde ulaştığımız uluslararası başarıya ulaşmış değiliz. Turizmdeki bu başarıda dur durak bilmeden çalışan sektör temsilcilerimizin ve meslektaşlarımızın büyük emeği var. 50 yıldır bitmek bilmeyen enerjileri ile adım adım büyüttükleri bu başarıyı kalıcı kılmamız ve mevcut seviyesinin çok daha ötesine taşımamız gerekiyor” dedi.

Sektördeki başarı çıtasını daha yukarılara taşımak için birçok kurum ve kuruluşa büyük görevler düştüğüne işaret eden Bağlıkaya, şunları kaydetti: “TÜRSAB olarak; 100 yılı geride bırakan Cumhuriyetimizin yarım asrına hizmet vermiş Türkiye’nin en köklü turizm meslek kuruluşu olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, turizmin gelişimi için gerçekleştirdiğimizi çalışmalara durmaksızın devam ediyoruz. Turizmin bu ülkeye sağladığı ekonomik katkıyı artırmanın yanında, çocuklarımıza daha müreffeh, daha aydınlık bir Türkiye bırakmak için çalışıyoruz. Dün olduğu bugün de yarın da bu sektörü geliştirmek, mesleğimizi geleceğe taşımak için aynı azim ve kararlılıkla çalışmayı sürdüreceğiz.”

BAĞLIKAYA’DAN DÜNYA BARIŞI ÇAĞRISI: “SAVAŞIN YERİNİ BARIŞIN SESİ ALSIN”

Bağlıkaya, konuşmasında Gazze’de yaşananlara da değinerek “İnsanlık vicdanını sızlatan görüntülerle sınandığımız günlerden geçerken, barışın ne kadar önemli olduğunu, mesleğimizin de dünya barışına hizmet etme potansiyelinin ne kadar kıymetli olduğunu çok daha net bir şekilde görüyoruz. Bizler bu sektörü tüm insani değerleriyle yaşatıp yükseltmeliyiz ki, savaşların çatışmaların yerini barışın sesi, kardeşliğin dili alsın” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz