DİREK SEFERLER ŞEHRİN TURİST SAYISINI İKİ KAT ARTIRIYOR

Sektörel Haberler 19 Şubat, 15:48'de eklendi

DİREK SEFERLER ŞEHRİN TURİST SAYISINI İKİ KAT ARTIRIYOR

Akdeniz Otelciler Birliği Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) Şubat Ayı toplantısı Adalya Elite Lara’da gerçekleşti. Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur her ay düzenlenen geleneksel olağan toplantısının konuğu oldu.

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ 

AKTOB Şubat ayı toplantısı üyelerin ve turizm profesyonellerinin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Toplantının bu ay ki konuğu THY Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur sektör ile bir araya geldi. Toplantının açılış konuşmasını AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı gerçekleştirdi.

2019’da Antalya Turizmde yüzde 50 artış yaşayacak

Erkan Yağcı konuşmasında “Antalya Turizmin Başkenti yakında Avrupa’nın turizm başkenti olacak. Antalya’ya 13 milyon 642 bin yabancı turisti ağırladık. 2019 yılına yüzde 70 oranında büyüme ile başladık. 2019 yılında da yüzde 50 artış ile yeni bir rekor kırılacak” dedi.

2019 Aspendos yılı ilan edildi

Erkan Yağcı Antalya markasını hakkında; “Daha iyi seviyelere getirmek son çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Nitelikli turisti çekmek içinde yeni projeler planlıyor ve hayata geçiriyoruz. Deniz, kum ve güneş üçlüsünün dışında kültür turizmini öne çıkarmak gayesindeyiz. Antalya valiliğinin liderliğinde geçen yıl Perge yılı ilan edilmişti. Bu yılda Aspendos yılı ilan edildi. Bununla ilgili kurumsal kimlik çalışmaları tamamlandı. Biz de AKTOB olarak sezon açılışımızı Aspenos’ta gerçekleştireceğiz. Siz de turizm paydaşları olarak projeye hepinizin desteklemelisiniz” dedi.

Direk Seferler şehirdeki turist sayısını iki katına çıkarıyor

Konuşmasının devamında THY bir destinasyona uçmasının katkılarını katılımcılarla paylaştı.  Yağcı; “ THY bir destinasyona direk uçuş koyduğunda o destinasyondaki turizm hareketliği ve turist sayısını etkileri büyük.  Direk sefer konulan şehre olumlu katkı sağladığı görülmekte. En düşük oranda turist sayısını iki kat artırdığı gözlenmiştir” dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.