Firuz Bağlıkaya: “Yeni Yasa Kaçak Turu Bitirecek”

Sektörel Haberler 11 Ekim, 10:27'de eklendi

Firuz Bağlıkaya: “Yeni Yasa Kaçak Turu Bitirecek”

TÜRSAB yönetiminin seyahat acenteleriyle yaptığı yurt içi bilgilendirme gezileri devam ediyor.

Firuz Bağlıkaya: “Yeni Yasa Kaçak Turu Bitirecek”

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ile Yönetim Kurulu Üyeleri  Ali Bilir, M. Nezih Hacıalioğlu,  Denetim Kurulu Üyesi Mustafa Demir ve Batı Akdeniz BTK Başkanı Özgen Uysal’dan oluşan TÜRSAB Heyeti ülkemize gelen yabancı turistlerin de tercihi olan Muğla’nın Bodrum ve Marmaris ilçelerinde faaliyet gösteren seyahat acentesi temsilcileriyle bir araya geldi. TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, yüzlerce üyenin katılımıyla gerçekleşen toplantılarda yönetime geldikten sonra kurumda yapılan her çalışmayla ilgili tek tek bilgi verdi.

Turizmin Gözde Merkezi Bodrum’da Acentelerin Dev Buluşması

TÜRSAB Heyeti’nin ilk durağı Bodrum oldu.  Bodrum BTK Başkanı Yüksel Aslan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya seyahat acenteleri büyük ilgi gösterdi. Firuz B. Bağlıkaya sektörün gündemini oluşturan konularla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bağlıkaya, yönetimde göreve başladıkları zaman TÜRSAB’ın mali tablosunun çok kötü durumda olduğunu belirtti. Eski yönetimden kalan borçları ödemek ve birliği, dijital çağa uygun kurumsal bir yapıya kavuşturmak için neler yaptıklarını anlattı. Acentelerin daha kazançlı hale gelmesi için yakın zamanda hayata geçirecekleri projelerle ilgili de bilgi verdi.  Bağlıkaya, yeni yasa beklentisi içinde olan acentelerin bu konuyla ilgili sorularına da yanıt verdi. TÜRSAB Başkanı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte  hazırlanan yasa taslağında, seyahat acenteciliği mesleğinin korunması adına yasada yer almasını istedikleri maddelerle ilgili de bilgilendirme yaptı.

Firuz Bağlıkaya: “Yeni Yasa Kaçak Turu Bitirecek”

Yeni Yasa Kaçak Turu Bitirecek

Bağlıkaya, kaçakla mücadele konusunda önemli adımlar atıldığına dikkat çekti. Yeni yasa çalışmasının hayati önem taşıdığına vurgu yapan Bağlıkaya “Size söz veriyorum, yasa çıkarsa kaçak tur iki haftada bitecek. Kimse 60 gün aracının bağlanması göze alarak kaçak tur düzenlemez” diye konuştu. Görevde oldukları süre zarfında denetimlerin 5 binden 70 bine çıkarıldığını söyledi.

Marmaris’te Geniş Katılım

TÜRSAB Heyeti’nin ikinci adresi Marmaris oldu. Marmaris BTK Başkanı Suat Esin’in ev sahipliği yaptığı toplantıya geniş katılım yaşandı. TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın gündeminde turizm sektöründe yaşanan sorunlar ve çözümleri vardı. Bağlıkaya göreve geldikleri günden bu yana geçen kısa sürede TÜRSAB’ın kurumsal bir kimlik kazandığına işaret ederek, atılan köklü adımları anlattı. Meslektaşlarının talep ve önerilerini dinledi. Bölgeler arası tanıtım gezilerinin yurt içinde yeni turizm ürünleri oluşmasına vesile olduğunu söyleyen Bağlıkaya, TÜRSAB’ın hayata geçeceği yeni projelerle iç turizmdeki hareketlenmenin artacağını bunun neticesinde acente gelirlerinin artacağını söyledi. İngilizlerin Türkiye’de tatil için en çok tercih ettiği yerlerden biri olan Marmaris’teki toplantıda  Thomas Cook’un iflası neticesinde acentelerin yaşadığı sıkıntılar da masaya yatırıldı. TÜRSAB’ın da stantla yer alacağı WTM London Fuarı’nda önümüzdeki sezon için İngiliz pazarına yönelik atılması gereken adımlar konuşuldu.

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.