KAYAK TURİZMİNDE YENİ TREND KAHRAMANMARAŞ       

Sektörel Haberler 8 Şubat, 15:38'de eklendi

   KAYAK TURİZMİNDE YENİ TREND KAHRAMANMARAŞ           

 Clarion Hotel KAHRAMANMARAŞ Genel Müdürü İbrahim GÖĞEM Kahramanmaraş’ta son yıllarda ilgi gören kayak turizmini anlattı.

 

Kahramanmaraşlıların odak noktası olan ve özellikle kış aylarında eşsiz bir güzelliğe bürünen Yedikuyular Kayak Merkezi şimdilerde birçok yerli ve yabancı turistin akımına uğruyor. Amatör veya tecrübeli her kesimden kişinin rahatlıkla kayak yapabileceği bu bölgede tatilcilerin ve ziyaretçilerin fırsatlardan daha iyi faydalanabilmesi için yeni  düzenlemeler yapılmakta. Bölgeye kayak merkezi yapılmadan öncede Kahramanmaraşlılar tarafından Yedikuyular ve çevresine olan ilgi oldukça fazlaydı. Kayak merkezi yapıldıktan sonra Kahramanmaraşlıların yanı sıra il dışı ve yurt dışında ki vatandaşlar tarafından da Yedikuyular kayak merkezi oldukça ilgi görmeye başladı.

             Proje kapsamında birçok tesis, konaklama alanı, yeme ve içme alanı, sporcular için hem kendilerini geliştirme açısından hem de kendi alanlarında daha üstün becerilere sahip olma açısından yapacakları çalışmalar için farklı tesislere yer verilmiştir.

Yedikuyular kayak merkezi Kahramanmaraş ilinin Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Ulutaş Mahallesi’nde olup, Kayak merkezinin ilçeye olan uzaklığı 17 km mesafededir. Şehir merkezine yakın olmasından dolayı ise sayılı kayak merkezleri arasında yerini almaktadır. Türkiye’nin şehir merkezine en yakın kayak merkezi olarak da bilinmektedir. Yedikuyular mevkii, Kahramanmaraş’ın kuzeydoğu yamacında bulunan Ahır Dağı’nın 2050 metre yüksekliğinde yer alan Milcan Tepesi  olarak nitelendirilen dağlık kesimden başlayarak kuzey kesimlere doğru ilerler. Genellikle kuzey yamaçtan ilerlediği için güney yamacından Yedikuyular kayak merkezi görülmemektedir. Yedikuyular kayak merkezi Kahramanmaraş’ın ilk kayak merkezidir.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.