METE VARDAR: “MİSYONUMUZ KÜLTÜR TURLARINI ARTIRMAK”

Sektörel Haberler 21 Şubat, 11:01'de eklendi

METE VARDAR: “MİSYONUMUZ KÜLTÜR TURLARINI ARTIRMAK”

2019 yılına “Hadi Gidelim” sloganı ile yenilenerek giren Jolly, kültür turlarına farkındalığı artırmak amacıyla yeni bir Türkiye tanıtım kampanyasına başladı.

Jolly, ülkenin her noktasının gezilmeye ve keşfedilmeye değer olması inancıyla, Türkiye’nin birçok noktasına düzenlediği tur sayısını artırdı. Bu farkındalığa katkı sunmak amacıyla da kültür turlarına özel bir kampanyaya imza attı.

Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, “ Turizm sektöründe 33 yıldır gönülden hizmet veriyoruz. Bu yıl hedefimiz, Türkiye’nin sahip olduğu tüm güzellikleri daha geniş kitlelere iletmek. Jolly olarak kültür turlarını bir sosyal sorumluluk projesi olarak ele alıyoruz. Türk misafirlerin öncelikle kendi değerlerinin farkına varmasını istiyoruz.“ açıklamalarında bulundu.

Türkiye’nin Tarihi, Doğası Ve Kültürel Mirası Paha Biçilmez”

Vardar, kültür turlarına ticari kaygı gütmeden adım attıklarını ifade ederek; “ Yıllar içerisinde ulaşan talep sonucu tur destinasyon sayısı hızla arttı. Yüksek müşteri memnuniyeti 15 yıldır kültür alanına yapılan yatırımda kendilerini haklı çıkarttı.” dedi.  Seyahat acenteleri genelinde toplam 500.000 Türk misafirin kültür turlarından yana tercihini kullandığını belirten Mete Vardar, sözlerini şöyle devam etti:

”Bu yıl itibariyle bu sayısının 1 milyon kişiyi aşabileceğini umuyoruz. Jolly olarak kültürel değerlerimize sahip çıkmayı misyon edindik ve bu alandaki yatırımlarımızı hızlandıracağız. Temel amacımız kültür turlarının ne kadar önemli ve keyifli olduğunu göstermek. Çünkü Türkiye’nin deniz, kum ve güneşinin yanında, tarihi, doğası ve kültürel mirası da paha biçilmez. Türkiye’nin dört bir noktasında çok farklı, çok keyifli tatiller yapılabileceğini göstermek istiyoruz.

Türkiye’de nüfusun yalnızca yüzde 10’u seyahat ediyor. Önemli bir turizm ülkesi olan Türkiye’de bu oran oldukça düşük kalıyor. Öncelikle bunu artırmak için çalışacağız.” dedi.

”Türk Halkı Ülkesini Keşfetmesi Gerektiğinin Farkında”

Vardar, “Türk halkı artık ülkesini, doğayı, bilgiyi ve en önemlisi kendini keşfetmek istiyor. Fransa’da Louvre Müzesi kadar Rize’de Ayder yaylasını da görmek istiyor. Avusturya’da Fındıkkıran balesini izlemek istediği kadar Fethiye’den Antalya’ya uzanan Likya Yolu’nda tarihe tanıklık etmek istiyor. Türkiye’nin her noktası tarih, müzik, el sanatları ve bin bir güzellik ile çevrili. Özetle Türk halkı yurtdışını keşfetmek için önce ülkesini keşfetmesi gerektiğinin farkında” dedi.

“Devamlılık Sağlıyoruz”

Vardar, “Türkiye çok güzel bir yelpazeye sahip. Kültür turları ile beraber insanlar yeni keşifler yapabiliyor. Yeni lezzetler, yeni deneyimler, yeni kurallar, görgüler, yeni ortamlar ve yeni insanlar tanıma fırsatı yakalıyor. Biz düzenlediğimiz kültür turları ile sadece ülkesini keşfetmek isteyen insanlara keyifli bir tatil yapma fırsatı sunmuyoruz. Türkiye’nin 80 iline yaptığımız bu organizasyonlarla ekonominin, ticaretin, oradaki gelenek göreneklerin devamlılığını da sağlıyoruz.

Pazar Payını 2019’ da Yüzde 30’a Çıkaracağız

Kültür turlarının giderek arttığını belirten Vardar, “Amacımız, bu yıl 2018’ de yüzde 20 olan kültür turları pazar payımızı yüzde 30’ a çıkarmak. Deniz, kum, güneş tatilini tercih eden misafire kıyasla, kültür turu tercihi olan misafir hemen hemen yarı yarıya bir bütçe ile tur satın alabiliyor. Bugün Göbeklitepe gibi bir rota insanlık tarihinin ezberini bozmuş vaziyette. Dünyanın radarına giren bu değeri önce biz sahiplenmeliyiz. 200’ün üstünde tur programı, destinasyon üretiyoruz. Dolayısıyla deneyimleyecek daha çok yer ve tur var. Misafirlerimizi, Türkiye’yi keşfetmeye bekliyoruz” diyerek sözlerini bitirdi.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.