We-Flytour-GM-Banner-Animation
atf_banner-02
Anasayfa Sektörel Haberler Online Seyahat Yüzde 54 Büyüdü

Online Seyahat Yüzde 54 Büyüdü

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİ

Online Seyahat Yüzde 54 Büyüdü

Kıyafetten yemeğe, kozmetikten kültür sanata kadar hemen hemen birçok sektörde online kanalları kullanıyoruz. Bu durumda Türkiye’de E-ticaret sektörünü her geçen gün geliştiriyor.

uçak

2018 yılında e-ticaret sektörü, Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü raporuna göre yüzde 42 büyüme gösterdi. Ve 59,9 milyar liraya ulaştı. Büyüme oranlarında yüzde 54’le 22,9 milyar lira ile “Tatil-seyahat” kategorisi ilk sırada yer aldı.

_Yasar___Celik

Yaşadığımız dijital çağ ile birlikte seyahatlerimizde dijitalleşti. Online alışveriş kültürü ülkemizde son 5 yıla oranla yüzde yüz arttı. Geleneksel seyahat sektörünün de dijitale yatırım yaptığına dikkat çeken biletall.com CEO’su Yaşar Çelik,” Türkiye’de online seyahat artışını sürdürüyor. Hem zaman tasarrufu, hem fiyat avantajı hem de kolay satın alabilme avantajlarından dolayı tercih sebebi olan bu alışveriş türü önümüzdeki yıllarda daha da artacak” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GM’in Yeni Sayısı Çıktı; “Turizm Kimin?”

GM’in Yeni Sayısı Çıktı; “Turizm Kimin?”

GM Turizm Ve Yönetim Dergimizin yeni sayısı çıktı. GM’in 127. sayısında  okuyucular yine birbirinden özel konular ve röportajlarla buluşuyor.

Bu ay ki kapak konumuz: “Turizm Kimin?”

“Sormak istediğim saha da turizm kimin ? Turizm denilince aklınıza neler geliyor, kimler geliyor ve turizmi temsil eden ve tümüyle ilgili yorum, kanaat, getirebilecek olanlar kimler ?” devamı dergimizin yeni sayısında … Genel Yayın Yönetmenimiz Selçuk Meral’in kaleme aldığı bu editör yazısını okumayı unutmayın!

 

Yorum Yaz