Şahenk ACI’yı kime Sattı?

Sektörel Haberler 1 Nisan, 15:02'de eklendi

Şahenk ACI’yı kime Sattı?

Doğuş Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, birçok otelini satışa çıkarmıştı. Şimdi de limanlarını satmaya başladı.

 

Hırvatistan’daki en önemli yatırımı yat limanı zinciri ACI, Akdeniz’in en büyük marina zinciriydi.

Şahenk, otellerden sonra şimdi de limanlarını satışa çıkardı. Borsagündem’den Cömert Yıldız imzalı habere göre, Türkiye’nin yanı sıra ABD, İspanya ve Yunanistan’daki 5 otelini devreden Şahenk, şimdi de Hırvatistan’daki en önemli yatırımı yat limanı zinciri ACI’daki hissesini devretti.

Şahenk, Akdeniz’deki en büyük marina zinciri olan Adriatic Crotia International’daki (ACI) sahibi olduğu yüzde 11’lik hisseyi sattı. ACI’nın yeni sahibi, Emeklilik Fonları AZ Profit ve PBZ Croatia Osiguranje. Şahenk böylece son dönemde hisse sattığı turizm yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

5 Ayda 5 Otel Satışı

Şahenk, İspanya’nın başkenti Madrid’deki Villa Magna’yı Meksikalı RLH Properties’e 210 Milyon Euro’ya satmıştı. Sonrasında da Miami’deTommy Hilfıger ile ortak olduğu Raleigh Hotel’i 103 Milyon Dolara iş adamı Serdar Bilgili ve ABD’li ortağı Michael Shvo’ya devretti. Şahenk’in Marmaris’teki 5 yıldızlı oteli D-Resort Grand Azur’u Alman TUI’ye devretmesiyle satışları devam etti.

Şahenk, geçtiğimiz ay da Atina Hilton Oteli’ndeki payını Suudilere devretmişti. 21 Mart tarihinde ise, İstanbul Maçka’daki Hyatt Park’ı 50 Milyon Euro’ya Nusret Yatırım A.Ş.’ye satarak elinden çıkardığı haberini paylaşmıştık.

 

 

 

 

Hyatt Park 50 Milyon Euro’yla Nusret’in Oldu

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.