TÜROB’tan Seçim Açıklaması: Şimdi Ekonomiye Odaklanma Zamanı !

Sektörel Haberler 1 Nisan, 15:35'de eklendi

TÜROB: Şimdi Ekonomiye Odaklanma Zamanı !

müberra Eresin

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, yerel seçimlerin ardından bir açıklama yaptı.

Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olması temennisinde bulunan Eresin, şunları söyledi: “Halkımız demokrasiye duyduğu inançla, büyük bir olgunluk içinde yerel seçimleri tamamlamıştır. Kazanan demokrasimiz olmuştur.

Turizm paydaşları biz profesyoneller olarak; her zaman istikrardan ve büyüyen Türkiye’den yana olduk. Turizm, Türkiye ekonomisinin vazgeçilmez bir öğesidir.

 

Kamu-özel sektör işbirliğinde başlattığımız turizmde atılım döneminin güçleneceğine inanıyoruz. Ekonomi ana gündem maddesi olmalıdır. Şimdi 4.5 yıl seçimsiz dönemde hedefimiz, ekonomik istikrar ve kalkınmaya yönelik olmalıdır. Ekonomiye odaklanma zamanıdır. Ekonominin ve Turizmin büyümesi ve gelişmesi için elimizden gelen tüm katkıyı vereceğiz. Ülkemizin refahı, büyümesi ve istihdamı adına sektör adına elimizden gelen her şeyi yapacağız. Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz.”

 

 

 

 

 

Müberra Eresin: “Otellerimiz Son Teknolojilerle Yenileniyor”

TÜROB Başkanı Eresin, Bloomberg HT TV kanalında Fokus Programı’nın “Canlı Yayın Konuğu” oldu. Eresin, turizm sektöründeki gelişmeler, TÜROB çalışmaları ve beklentiler konusunda değerlendirmeler yaptı.

Otellerimiz Son Teknolojilerle Yenileniyor
Eresin, turizm sektörünün geçtiğimiz yıllarda tatsız ve çok zor günler yaşadığını ifade etti. Bu sebeple 4-5 yıldır özellikle şehir otellerinde yapılması gereken yenileme renevasyon çalışmalarının yapılamadığını dile getirerek, “Alınan bilgilere göre otellerimizin tamamı son teknolojilerle yenileniyor. Bunun için biraz desteklere ihtiyaçları var. Ama ilerleyen zamanda göreceğiz ki yenilenen oteller son teknolojiyle tekrardan misafire hizmet verecek.” dedi.

Turizm Sektöründe Kadın İstihdamı Artacak
Eresin, turizm sektöründe kadın istihdamının yüzde 35 olduğunu belirtti. ” Sadece konaklama sektöründe kadın istihdam oranı yüzde 36.8. İstihdamda katkımız Avrupa ortalamasının çok yakınında. Bu oranı yüzde 51’lere getirmek için çalışacağız. Benim başkanlığım döneminde de bunun takipçisi olacağız” dedi.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.