Turist Rehberleri Üvey  Evlat Mıdır?

Sektörel Haberler 12 Kasım, 09:36'de eklendi

Turist Rehberleri Üvey  Evlat Mıdır?

ADRO Eski Başkanı  İsa Akdağ; profesyonel turist rehberleri bu Ülkenin üvey evlatları değil, onlar bu ülkenin aynasıdır dedi.

turist rehberi

Akdağ;Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan Yargı Reformu Stratejisi Programı’nda avukatlara yeşil pasaport imkânının tanınacağını açıklamasının ardından, dün de Resmi Gazete’de yayımlanan ‘İhracatçılara Hususi Damgalı Pasaport Verilmesine dair karar verilmesi kararından sonra, Sayın Cumhurbaşkanımızdan aynı hakların Profesyonel turist rehberlerine de verilmesini rica ediyoruz dedi.

Turist Rehberleri Bu Ülkenin Aynasıdır

Profesyonel Turist Rehberleri, Ülkemizin aynasıdır, yurtdışından gelen misafirlerlerle ilk temas eden kişi Rehberdir, Aynı zamanda Turist ülkesine döndükten sonra hatırladığı kişi yine rehberdir. Ülkemizin tarih,kültür,coğrafya,gelenek ve göreneklerini aktaran ve ülke imajını en güzel şekilde misafirlere yansıtan rehberlerdir.

rehberi

Bu ülken ne kadar adalete ihtiyacı varsa, ne kadar ekonomiye ihtiyacı varsa aynı oranda hatta daha faslasına tanıtıma da ihtiyacı vardır, Bir ülkeyi tarih,kültür,coğrafya,gelenek, görenek,adalet ve ekonomisini ne kadar iyi ve eğitimli insanla tanıtırsanız o ülkeye karşı oluşmuş olan hem ön yargıları yıkarsınız hem de o ülkeye olan güven bakış açısını da o kadar değiştirmiş olursunuz diyen Akdağ,

Turizm 52 Sektörü Besliyor

Nasıl Turizm 52 sektörü besliyorsa, İşte Rehberler de,bu 52 sektörün tanıtımını sahip oldukları bilgi,birikim ve kullandıkları profesyonel yabancı dilleri ile sunumunu yapan turizmin vazgeçilmez ana halkasını oluşturuyorlar,

Ülke Tanıtımı soyut bir hizmet olduğu için, ne  kadar kaliteli hizmet üretmiş olursanız olun, eğer sunumunu iyi yapamazsanız, hizmetinizin kalitesini gösteremezseniz ifadelerini kullandı.

Türkiye’de yaklaşık olarak 15 bin kokartlı profesyonel turist rehberi bulunuyor, büyük çoğunluğu üniversite mezunu olan, en az bir, çoğunlukla birkaç yabancı dili çok iyi düzeyde konuşan rehberlerin, ülkemizi turistlere en iyi biçimde tanıtmak ve ülkeden memnun ayrılmalarını sağlamak konusunda büyük misyon ve görev üstlenmişlerdir.

Biz de Turist Rehberleri olarak,Bir an önce Sesimizin duyulmasını,  aynı hak ve  imkanları bu ülkenin turizm elçilerine verilmesini ümit ediyoruz dedi…

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.