Ukrayna Pazarında Turistler Biraz Çekimser, Çünkü…

Sektörel Haberler 10 Nisan, 11:44'de eklendi

Ukrayna Pazarında Turistler Biraz Çekimser, Çünkü…

Belek Beach Resort Hotel Satış ve Pazarlama Müdürü Aykan Akgün ile Ukrayna pazarını değerlendirdik.

 

Ukrayna pazarı hakkında neler söylemek istersiniz?

Ukrayna’dan Türkiye’ye talep artışı var. Fakat fiyatlardaki artışlardan dolayı biraz satın almada çekimserlik yaşanmakta.  Ukraynalı bazı turistler son dakika satın alma yapmak isteyebilir. Ukrayna pazarı bizim için önemli bir pazar. Rusya ve Almanya’da olası krizlerden etkilenmeyecek daha farklı bir yapıda gidebilen, Türkiye’ye 1 milyon 200 Bin’in üzerinde turist göndermiş bir ülkeden bahsediyorum. Bu pazarı önemsemeliyiz.

Otel olarak Ukrayna pazarı faaliyetleriniz nedir?

Bizim Belek Beach olarak bu pazarda payımız yok. Biz de iki ayrı yerde stant alarak, adımızı tanıtmak, bu pazardan pay almak için Ukrayna Fuarına katıldık. Bu pazara dair en büyük gözlemimiz ise; Rusya ile yaşadığımız kriz döneminde Ukraynalı misafirlerin bize destek olması. Bu yüzden bu pazar payını yükseltmeliyiz.

 

 

 

 

 

 

 

İşler: “Nitelikli Turizm İçin Nitelikli Turist Bekliyoruz”

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği’nin (ETİK) Mart ayı yönetim raporu, İzmir turizminin yılın ilk üç ayında toplam 196 bin 133 ziyaretçi ağırladığını ortaya koydu.

TÜROFED Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, “Nitelikli turizm için, nitelikli tesislerimizde nitelikli turistleri ağırlamak istiyoruz. Turizm sezonunda hedef pazarların hareketlenmesini, Avrupalı turistin İzmir turizmini canlandırmasını bekliyoruz” dedi.

İzmir’e 2019 yılının üçüncü ayında gelen toplam ziyaretçi sayısı 2018 yılına göre yüzde 22,7 arttı. Yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 51,2 artarken, vatandaş ziyaretçi sayısı yüzde 5,8 artış gösterdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.