WTM LONDRA BUGÜN KAPILARINI AÇIYOR

Sektörel Haberler 3 Kasım, 10:26'de eklendi

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan Londra Turizm Fuarı (World Travel Market-WTM) bugün başlıyor. Bu yıl 35’incisi düzenlenen fuar, 6 Kasım’da sona erecek. WTM’e bu yıl 186 ülkeden 5 bin turizm acentesi ile 50 bin ziyaretçinin katılması bekleniyor.

Europe

Dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan Londra Turizm Fuarı (World Travel Market-WTM) bugün başlıyor. 6 Kasım’da sona erecek olan fuara bu yıl 186 ülkeden 5 bin turizm acentesi ile 50 bin ziyaretçinin katılması bekleniyor.

Türkiye’nin büyük önem vererek katıldığı fuar, Excel Fuar Alanı’nda yapılacak. Dünyanın dört bir yanından alıcılarla satıcıların bir araya geleceği uluslararası bir fuar olan WTM ilk iki günü Club üyeleri ile basın mensuplarına, son iki günü ise Club üyelerinin yanı sıra turizm profesyonelleri ve öğrencilere kapılarını açacak. WTM Londra Turizm Fuarı daha çok piyasada belli bir yer edinmiş firmaların gövde gösterisi haline geliyor. Fuar firmaların pazarda tanınmaları, ülkelerin kendilerini halka tanıtmaları açısından çok faydalı konuma gelmiş durumda.

Ülke tanıtımı yapan standlarda ziyaretçilere çok sayıda katalog broşür ve harita dağıtılarak bu sayede standlar başarılı bir şekilde ülkelerini tanıtabilme fırsatı buluyor. Fuara havayolları, oteller, tur operatörleri, seyahat acenteleri, finansman servisleri, medya, gece kulüpleri restoranlar ve ülkelerin turizm bakanlıkları katılıyor. 2013 yılında İngiltere’den aldığı ziyaretçi sayısını yüzde 2,15 oranında arttırarak 2 milyon 510 bine çıkaran Türkiye, 2014 yılının 9 aylık diliminde ise 2 milyon 219 bin İngiliz misafire ev sahipliği yaptı. Bu yılın 9 aylık dilimindeki ziyaretçi sayısı, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 4,55 artış gösterdi. Bu yıl 35’incisi düzenlenecek olan WTM Londra Fuarı’nda, geçen yıl 3,5 milyar dolarlık iş hacmi oluştuğu açıklanmıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.