SEYFİ İMAMOĞLU:“KORUYUCU YASALAR GETİRİLMELİ”

Turizm Röportajları 29 Nisan, 09:50'de eklendi

GM DERGİ ÖZEL HABER- SABRİYE ÇAY

 

seyfi imamoğlu (3)

Tez Tour Satış ve Pazarlama Müdürü Seyfi İmamoğlu

Tez Tour  Satış ve Pazarlama Müdürü Seyfi İmamoğlu’ndan Tez tour’un 2014 yılı hedeflerini, yeniliklerini ve pazara dair görüşlerini öğrendik. Pazar dışında sektörün sorunlarına değindiğimiz röportajımızda İmamoğlu;  Acente ve tur operatörlerinin çalışma alanlarının yasalarla belirlenmesi ve bu konuda acentelerden daha çok risk taşıyan tur operatörlerine yönelik koruyucu yasalar getirilmesi gerektiğini vurguladı.

2014 yılı hedefleriniz neler?

Tez tuor, iyi bir 2013 sezonu geçirdi. Bir yıl önceye göre 2013 yılında yaklaşık yüzde 14’lük bir artış yaşandı. Geçen yıl Türkiye’de 1 milyonu aştık. İç pazarda da yaklaşık  65 bin kişiye  hizmet verildi. Baltık Cumhuriyetleri ( Letoonya, Litvanya, Estonya ) Kazakistan, Rusya , Moldovya, Beyaz Rusya, Sırbistan, Iran, Gürcistan, Ukrayna, Romanya ve Bulgaristan’dan yolcu geldi.

İŞİMİZ ZORLAŞIYOR

Hedefimiz geçtiğimiz yılın rakamlarının üzerinde bir artış yaşamak ancak öncelikli olarak geçen yılı ki sayımıza ulaşmak. Çünkü dünyadaki konjonktürel gelişmeler meslek olarak yaptığımız işin zorlandığını gösteriyor.

Yenilikleriniz var mı?

Rusya’dan Güney Kıbrıs’a operasyonlarımız başlayacak. Uluslararası bir şirket olduğumuz için hedeflerimiz büyüyerek devam ediyor. Dubai , Mısır’a alternatif olarak yoğun ilgi gösterdiğimiz ve büyütmeye çalıştığımız bir destinasyon.  ATSO’nun (Antalya Sanayi ve Ticaret Odası) verilerine göre seyahat acenteleri bazında Tez Tour olarak birinci sırada yer aldık.

PAZARDA BÜYÜK BİR ARTIŞ YOK

Tez Tour olarak 2014 turizm sezonundan neler bekliyorsunuz?

Geçen yıl  şirket olarak; 1 milyon kişi rakamına 6 ayda ulaştık. Amacımız bu sayının altına hiçbir zaman düşmemek. Hem Türkiye ayağında hem de yurt dışı ayağında hedeflerimizi yükselterek yolumuza devam etmek istiyoruz.

Genel anlamda pazara bakıldığında ise artık büyük artışlar yaşanmıyor. Türkiye, tercih edilen bir destinasyon olmaya devam edecek. Rusya’da artan orandaki  turizm pastasından Türkiye’nin  pay alması aynı oranda olmuyor. Zorlanılıyor. Bu anlamda artış var ama Rusya’daki turist sayısının artan payını, Türkiye’ye aynı oranda yansıtamıyoruz.

TİCARET YAPIP ORTALIĞI TOZ DUMAN ETMEYE GEREK YOK

İç pazara da hizmet vermeye başladınız. Bu konudaki görüşlerinizi alabilir miyim?

İç pazarda da yurt dışında olduğu gibi başarı sağlayacağımız inancındayız. İç pazarda agresif bir büyüme sergilemektense emin adımlarla gelişmek ve ilerlemeyi hedefliyoruz. Ticaret yapıp ortalığı toz duman etmeye gerek yok.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.