24.3 C
Antalya
Cuma, Haziran 18, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

AMACIMIZ TÜRKİYE’ NİN TANITIMINA KATKI SAĞLAMAK

AMACIMIZ TÜRKİYE’ NİN TANITIMINA KATKI SAĞLAMAK

Aspendos Opera Ve Bale İl Müdürü Akın Ulutaş ile Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali  üzerinde keyifli ve samimi bir röportaj  gerçekleştirdik.  Ulutaş; “Amacımız Türkiye’nin Uluslararası arenadaki tanıtımına katkı sağlamak” dedi.

Kendinizden bahseder misiniz?

1979 yılında Ankara’da doğdum. Sanatçı bir aileden  geldiğim için müzikle tanışmam çok erken yaşlarda  oldu. 1989 yılında girdiğim Hacettepe Üniversitesi  Ankara Devlet Konservatuvarı Klarinet Bölümü’nden  2000 yılında mezun oldum. Yurt içindeki Devlet Senfoni orkestralarında misafir sanatçı olarak görev aldıktan  sonra 2001 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde  çalışmaya başladım. 2003 yılında Antalya Devlet  Konservatuvarında Klarnet Öğretmenliği yaptım. Halen  Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde Klarnet Sanatçısı ve  Kurum Müdürü olarak görevime devam etmekteyim.

Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali  hakkında neler söylemek istersiniz?

2000 yıllık Aspendos Antik Tiyatrosu’nun sunduğu  olağanüstü akustik, Antalya’nın doğal güzellikleri ve  beraberinde sanatın sınır tanımayan yapısı ile Aspendos  Uluslararası Opera ve Bale Festivali, Türkiye’nin  uluslararası tanıtımına önemli katkılarda bulunmaktadır.  Festival, sanatsal açıdan uluslararası alanda gösterdiği  başarıları ile Avrupa’nın saygın kuruluşları arasında olan  Avrupa Festivaller Birliğine (EFA – European Festivals  Association) 24 Ekim 2003 tarihinde kabul edilmiş ve  dünyadaki diğer festivaller arasında yerini bir kere daha  kanıtlamıştır. Ayrıca Uluslararası Aspendos Opera ve Bale  Festivali, dünyanın ilk ve tek ‘Kalite Yönetim Belgesi’ne  sahip festivaldir.

Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali  izleyicilerine mesajınız nedir?

Gerek yurt içi, gerekse yurt dışından gelen ve her yıl  artan seyircisi ile tarihin, müziğin ve pek çok ulustan  insanın bir araya geldiği Uluslararası Aspendos Opera  ve Bale Festivali geçtiğimiz sene pandemi koşullarında  gerçekleştirildi. İçinde yaşadığımız bu zorlu süreçte dahi  bizi yalnız bırakmayan sanatseverlerimiz ile bu yıl 28.si  düzenlenecek olan festivalimizde sağlıkla buluşmayı dört  gözle bekliyoruz.

COVID-19 TÜRKİYE GENEL DURUMU

Türkiye
5,224,224
İyileşen Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
86,433
Pozitif Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
49,071
Vefat Eden Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

22,065BeğenenlerBeğen
2,813TakipçilerTakip Et
17,800AbonelerAbone

SON HABERLER