24.3 C
Antalya
Cuma, Haziran 18, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

TANGO BENİM İÇİN “BEN” DEMEK…

Tango Eğitmeni Berlin Open Tango Contest İkincisi  Alper MAŞALI ile   tango serüvenini ve Berlin Open ikinciliğini  konuştuk.

Kendinizden ve Berlin Open ikinciliğinizin  hikayesinden bahseder misiniz?

Öncelikle bu sayınızda bana yer verdiğiniz için çok  teşekkür ederim. 1987, Ankara doğumluyum. Lisans  eğitimimi Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve  Uzay Bilimleri Bölümü’nde tamamladım. Ancak mezun  olduktan sonra maalesef bölümümle ilgili çalışamadım  başka sektörlerde çalışmaya devam ederken 2013 yılında  tango ile tanıştım. Önce hobi olarak başlayan tango  yolculuğumda, 2015 yılından itibaren profesyonel olarak  tango eğitmenliği yapmaktayım. İlk TDSF yarışmama  2015 yılında girerek 9. Oldum. Ancak bu yarışma ile  içimdeki tango tutkusu daha da büyüdü ve daha çok  çalışmama, kendimi geliştirmeme neden oldu. Daha sonra  2017 ve 2018 yıllarında bu kez 2.likler elde ettim. Ve 2019  yılı itibari ile yönümü Avrupa’ya çevirerek bu kez Berlin  Open Tango Contest yarışmasında Avrupa 2.si oldum.

Tango size neler hissettiriyor? Önümüzdeki dönem  hedefleriniz nelerdir?

Tango benim için “ben” demek… Parça başladığı anda  ilk notasından itibaren kendimi bulduğum, bir ressamın  tuvaldeki fırça darbeleri gibi her hareket ile dansın  resmini çizdiğim, çok eğlendiğim, ‘an’ da kalabildiğim  bir şans benim için. Bu nedenle tango için çalışmak,  tangoyla yaşamak, daha çok şey keşfetmek, kelimenin  tam anlamıyla bir yolculuk benim için… Bundan sonrası  için öncelikli hedefim dansımı ülke sınırlarından öteye  taşıyıp Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına katılmak. O  yarışmalarda derece almak için çok çalışıyorum çünkü  Dünya vitrini o yarışmalar. Tango; kökeni nedeni ile  Arjantinlilerin kendilerini çok daha organik ifade ettiği  bir dans olsa da, bizim kültürümüzün derinliği, arabesk  yapısı, hayattan zevk alma notaları ile çok uyuşuyor.  Bu nedenle bizim de artık sahnede yerimiz olmalı diye  düşünüyorum.

Tango severlere mesajınız nedir?

Tango da tıpkı hayat gibi, birbirine saygıyı, nezaketi,  özveriyi, özeni gerektiriyor. Dolayısıyla iyi tango  yapabilmek için öncelikle iyi insan olmak gerektiğini  öğretmeye çalışırım ilk olarak öğrencilerime… Hareket,  müzik sonra zaten çalıştıkça gelir. Siz iyi, güzel insan olun,  tango size kalanını zaten yaşatacaktır. Tango benim için “ben” demek…

 

COVID-19 TÜRKİYE GENEL DURUMU

Türkiye
5,224,224
İyileşen Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
86,433
Pozitif Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10
Türkiye
49,071
Vefat Eden Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 20:10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

22,065BeğenenlerBeğen
2,813TakipçilerTakip Et
17,800AbonelerAbone

SON HABERLER