DÜNYANIN EN YETENEKLİ ÜLKELERİ LİSTESİNDE TÜRKİYE KAÇINCI SIRADA?

Güncel 28 Kasım, 10:52'de eklendi

DÜNYANIN EN YETENEKLİ ÜLKELERİ LİSTESİNDE TÜRKİYE KAÇINCI SIRADA?

Dünyanın En yetenekli ülkeleri açıklandı. 63 ülkenin yer aldığı raporda Türkiye 51. Sırada yer aldı.

 

Dünyanın en yetenekli ülkeleri araştırman sonuçları bildirildi. PRNet, dünyanın en yetenekli ülkelerini konu alan araştırmayı incelemelerde bulundu Araştırmada 63 ülkenin yer aldığı listede Türkiye 51. Sırada yer aldı. Türkiye’nin bu sıralamayla Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, İsrail gibi ülkelerin gerisinde yer aldığı dikkatleri çekti.

Bununla birlikte 2014 yılından sonra Türkiye’de büyük bir düşüş yaşandığı da gözlerden kaçmadı.Buna karşın dünyanın en yetenekli işçilerinin İsviçre’de olduğu tespit edildi. İkinci sırada Danimarka, üçüncü sırada ise Norveç bulunuyor.

İLK SIRADA İSVEÇ SON SIRADA VENEZUELA VAR

İsviçre’nin ilk sırasına yerleşen listenin son sırasına ise Venezuela var. Rapor, yatırım, geliştirme ve çekicilik başlıklarında 3 kategoride incelenerek hazırlandı. Ülkelerin işgüçleri ve verimlilik gibi başlıkları da değerlendirilen kırımlar arasında yer aldığı belirtildi.

QM AWARDS 1. TUR OYLAMA REKOR KIRDI, İKİNCİ TUR OYLAMA BAŞLADI

 Turizm sektöründe yönetim kalitesini vurgulamak amacıyla yayınlanan GM, tarafınca bu yıl 9.su düzenlenen Quality Management Ödülleri,‘Qm Awards 2018’  ikinci tur oylaması başladı.

İki aşamalı oylama  ile belirlenen  Qm Ödülleri ; 13 Aralık 2018 tarihinde Titanic Deluxe Golf Belek  sahiplerini bulacak. İkinci tur oylama 25 Kasım – 07 Aralık 2018 tarihlerinde gerçekleşecek.İsmen ve mail adresi ile katılım sağlayabileceğiniz QM Awards oylamalarında her katılımcı bir oy kullanabilecek olup,  oy kullanan kişi, mutlaka mail adresine gönderilecek olan oylama onayını tıklayarak teyit etmek zorunda.( 1. Oylamada kullanılan mailler ikinci tur oylamada da kullanılabilecektir). Oylamaya online olarak www. qmawards.com ve www.gmdergi.com adreslerinde bulunan linkler üzerinden katılım sağlayabilirsiniz.

TÜRK TURİZMİNİN EN KAPSAMLI ÖDÜL TÖRENİ

QM ÖDÜLLERİ, turizmde ‘Kaliteyi Yönetmenin’ önemini vurgulamak amacıyla GM Turizm ve Yönetim Dergisi’nce  ( POYD- Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği  Resmi Yayını) düzenlenen Türk Turizminin en kapsamlı ödül törenidir. Bu yıl 9.su gerçekleşecek olan “Quality Management AWARDS“ ; Kalite Yönetim Ödülleri,  Türkiye’nin ve KKTC’nin Turizm profesyonellerini,  yatırım ve yatırımcılarını, bölge, tur operatörü, acente, taşeron, kişi, kurum ve özel teşebbüsleri takdir ve teşvik etmek amacıyla Türk Turizmine hizmet etmeye başladı. QM, markalaşma sürecini tamamlayan ve sürdürülebilir bir yönetim tarzını benimsemiş, Türkiye’yi başarı ile temsil eden, ülkesine ve sektörüne katma değer sağlamayı sürdüren ve bunu ilke haline getirmiş olan tüm sektör paydaşlarını rol model olarak sektörün değerlendirmesine sunmaktadır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.