Ev Dışı Tüketim Sektöründe Hijyen Standartları Eğitimle Aşılacak

Güncel 3 Haziran, 15:25'de eklendi

Ev Dışı Tüketim Sektöründe Hijyen Standartları Eğitimle Aşılacak

ev dışı

Ev dışı tüketim sektörü, normalleşme sürecinde belirlenen standartlarla kapılarını misafirlerine açmaya hazırlanıyor. Eczacıbaşı Profesyonel, işletmelerde doğru temizlik ve hijyen uygulamalarının benimsenmesi için nitelikli iş gücünün önemine dikkat çekti. Eczacıbaşı Profesyonel İş Birim Direktörü Ömer Koç,online hijyen seminerleriyle sektör profesyonellerine temizlik ve hijyen anlamında tam destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

 Sektöre Destek Olmaya Devam Edeceğiz

Eczacıbaşı Topluluğu’nun dört ana grubundan biri olan Tüketim Ürünleri Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Eczacıbaşı Profesyonel sektörün hijyen konusunda bilgisini artırmak istiyor. Bu kapsamda standartlarını yükseltmek adına ücretsiz, online seminerler düzenleyerek bilgi ve deneyimini paylaşıyor. Sektör profesyonellerinin mesleki gelişimlerine de katkıda bulunmak istediklerini söyledi. Eczacıbaşı Profesyonel İş Birim Direktörü Ömer Koç, bundan sonraki süreçte yaşanacak dönüşüme hazırlıklı olmak için çeşitli uygulamalar hayata geçirerek, sektöre destek olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Sektörün geleceği için mesleki gelişim şart

Dijitalleşme vizyonları kapsamında tüm uygulama ve hizmetlerini dijital ortamda yoğun bir şekilde sürdürdüklerini söyleyenÖmer Koç,“Yeni normalimize uyum sağlamak ve dönüşümü en iyi şekilde gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. 2017 yılında otellerde hijyen standartlarını yükseltmek ve korumak adına başlattığımız Hijyende Mükemmellik projemiz devam ediyor.

Eğitim ve danışmanlık birimimiz EP Akademi, Uzaktan Eğitim Programımızı hazırladık.bu program, sektör çalışanlarının temizlik ve hijyen konularında bilgi birikimini artıracağız. Uzaktan Eğitim Programımızı hem sektörümüzün hem STK’ların hem de Turizm öğrencilerinin online erişimine açtık. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızdan uzmanlarımızın katılımıyla sektöre açık, ücretsiz seminerler düzenliyoruz. Sektörümüzün geleceği için eğitim daha da önem kazandı. Biz de sektör çalışanlarının mesleki gelişimine yardımcı oluyoruz” dedi.

Hijyen bilinci artıyor

Eczacıbaşı Profesyonel’in bünyesinde yer alan EP Akademi; Covid 19 salgınıyla birlikte sektör paydaşlarına Uzaktan Eğitim Programında yer alan dijital eğitimler ile temizlik ve hijyen konularında detaylı bilgi edinme imkanı sunuyor. Eczacıbaşı Profesyonel’in sosyal medya hesaplarından canlı takip edilebilen seminerler dizisindeiseuzmanlar tarafındankonaklama sektöründen gıda ve üretim tesislerine kadar pek çok alanda hijyen konusu bir kez daha masaya yatırılarak, yeni normal sürecinde hangi tedbirlerin alınabileceği konusunda kapsamlı bilgiler veriliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.