İngiliz Basını: “Türkiye, İngilizler İçin En Uygun Fiyatlı Tatil Destinasyonu”  

Güncel 14 Ağustos, 10:32'de eklendi

İngiliz Basını: “Türkiye, İngilizler İçin En Uygun Fiyatlı Tatil Destinasyonu”

İngiliz The Sun Gazetesi, Türkiye’de yükselen döviz fiyatları İngilizlerin Türkiye tatilini daha ucuz hale getirdiğini kaleme alan bir haber yayınladı.  İngiliz Tur  operatörlerinin Türkiye tatilini ucuzlattığı ifadelerine yer verildi.

ingiliz basını

The Sun Gazetesi Türkiye’de euro ve diğer para birimlerindeki yükselişin İngilizlerin Türkiye tatilini ucuzlattığı dile getiren bir haber yayınladı. Gazete haberde  Sterlin’in lira karşısındaki değer kazanmasına değindi. Birkaç yıl önce 1 sterlinin 6,1 lira olduğu ifade edildi. Ayrıca haberde “Bugünkü döviz kuru ile 1 sterlin 9,56 liraya yükseldi. Bu gelişme Türkiye’yi  daha çok ucuzlattı. Tur operatörleri tatil fiyatlarını daha da indirdi. Türkiye’yi son dakika tatilleri için gidilecek rotalar arasında gösterdi. ” şeklinde ifadelere yer verildi.

 

Haberde her yıl yaklaşık 2.44 milyon İngiliz’in Türkiye’ye tatile gittiğine vurgu yapıldı. İngilizler çoğunluklu Tercihi ise Ege Bölgesi.  Haberde Türkiye’ye tatile gitmek isteyenlerin önümüzdeki birkaç ay içinde seçebilecekleri çok sayıda fırsat olduğu da yazılanlar arasında dikkat çeken noktalardan biriydi.

1 Haftalık Türkiye Tatili 263 Sterlin fiyatlarından Başlıyor

Jet2, 25 Eylül başlangıç tarihli 7 günlük Türkiye turlarını 277 sterlinden başlayan fiyatlarla satışa çıkardı. TUI, 18 Ağustos başlangıç tarihli 7 gecelik Türkiye turlarını 263 sterlinden başlayan fiyatlarla müşterilerine sunuyor.  EasyJet 22 Eylül kalkışlı uçaklarla 7 gecelik her şey dahil Türkiye turlarını 285 sterlinden başlayan fiyatlarla sattığı bir diğer bilgi.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.