RUSYA’DAN FLAŞ KARAR ! UÇAKLAR ASKIYA ALINDI

Güncel, Sektörel Haberler, slide 16 Temmuz, 13:20'de eklendi
    • Rus havayolu şirketlerinin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in talimatıyla Türkiyeuçuşlarını askıya aldıkları bildirildi.
  • RUS

Gelişmeyi duyuran Reuters, haberi Rus TASS ajansına konuşan Rusya Ulaştırma Bakanlığı yetkililerine dayandırdı.

Türkiye‘deki darbe girişiminin ardından Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye’nin seçilmiş siyasi yönetimiyle halklarımızın yararına, birlikte yapıcı çalışmaya hazır olduğumuzu dile getiriyoruz” denilmişti.

Açıklamada şu ifadeler yer almıştı:

“Türkiye Cumhuriyetinde yaşanan son olaylar bizde derin kaygı ve tedirginlik yaratmıştır. Türkiye’de mavcut terör tehditleri ve sınırlarına yakın bölgede silahlı ihtilafın yaşanmasına (Suriye kastediliyor) dün geceki olayların da eklenmesi bölge ve uluslararası güvenlik açısından ciddi tehlikeler yaratmıştır. Bu bağlamda Türkiye yönetimi ve halkına itidal çağrısı yapıyoruz. Mevcut problemleri kan dökülmeden, anayasal düzen çerçevesinde çözmeye davet ediyoruz. Rusya olarak Türkiye’nin seçilmiş siyasi yönetimiyle halklarımızın yararına birlikte yapıcı çalışmaya hazır olduğumuzu dile getiriyoruz. Ayrıca terörizm gibi uluslararası problemlerin bertaraf edilmesinde işbirliği yapmaya hazırız. Şu anda Rusya Dışişleri Bakanlığı olarak Türkiye’de bulunan vatandaşlarımızın güvenliği hususunda çalışmalar yapıyoruz. Türkiye’deki diplomatik temsilciliğimzde kriz merkezi kurulmuştur. İstanbulhavalimanında nobet tutan diplomatlarımız vatandaşlarımıza gerektiğinde yardımcı olmaya hazırdır”.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.