Almanya’da 42.6 Dereceyle Sıcaklık Rekoru

Sektörel Haberler 26 Temmuz, 10:43'de eklendi

Almanya’da 42.6 Dereceyle Sıcaklık Rekoru

Almanya’da 42.6 dereceyle sıcaklık rekoru kırıldı. Hava sıcaklığı Lingen kentinde ölçüldü.

almanya

Kuzey Afrika’dan Avrupa’ya gelen sıcak hava dalgası etkisini sürdürmeye devam ediyor.

Almanya Meteoroloji Dairesinden açıklama yapıldı. Aşağı Saksonya eyaletinin Lingen kentinde hava sıcaklığının 42.6 derece olarak ölçüldüğü belirtildi.

Açıklamada, bunun şu ana kadar ülkede ölçülen en yüksek sıcaklık olduğu belirtildi. Bugün termometreler 25 ölçüm istasyonunda 40 derecenin üzerini gösterdi.

Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinin Geilenkirchen kentindeki NATO üssünde de dün termometrelerin 40.5 dereceyi gösterdiği bildirilmişti.

Almanya’da şimdiye kadar en yüksek sıcaklık, Bavyera eyaletinin Kitzingen kentinde 6 Temmuz 2015’te ölçülen 40.3 dereceydi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Almanya, Genç Ruslara Vizeler Kaldırılsın!

Almanya, Genç Ruslara Vizeler Kaldırılsın!

Almanya, 25 yaşın altındaki Rusya vatandaşlarına vizeler kaldırılsın, dedi. Amaç, kalifiye iş gücü açığını kapatmak.

Business FM’in haberine göre konu, Rusya-Almanya ilişkilerinin ele alındığı Almanya’da düzenlenen bir forumda gündeme geldi.

Alman siyasetçi Ronald Pofalla konuyu yorumladı. Rusya vatandaşlarının Almanya’ya vize ile gidebilmek için konsolosluklarda parmak izi vermeleri gerektiğini belirtti. Bunun Rusya şartlarına göre ciddi masraflara yol açtığını söyledi. Pofalla, 25 yaşın altındaki Rusya vatandaşlarına vizesiz rejim uygulanması önerisini destekliyorum, dedi.

Kısa süre önce Almanya’da yeni göçmen yasaları kabul edildi. Yasanın amaçlarından biri, ülkeye daha fazla kalifiye iş gücü çekmek.

Yeni düzenleme, yüksek eğitim sahibi yabancıların artık Almanya’ya iş aramak amacıyla altı ay süreliğine gelebilmelerini kapsıyor.

Anketlere göre, Rusya’da genç nüfusun önemli bir kesimi daha iyi şartlar sunulursa yurt dışına çıkmaya hazır.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Almanya’nın mültecilerden daha çok kalifiye yabancıları ülkeye çekmesi gerektiğini söylemişti.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.