FİNLANDİYALI TURİSTLER SON DAKİKA PEŞİNDE

Sektörel Haberler 24 Ocak, 10:43'de eklendi

FİNLANDİYALI TURİSTLER SON DAKİKA PEŞİNDE

Finlandiya’da yapılan turizm fuarında tur operatörlerinden rezervasyon ve kapasite artışı müjdeleri geldi.

FİNLANDİYA’DA düzenlenen Matka Turizm Fuarı bitti. Fuara Alanya’da (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Uslu katıldı. Uslu, Fuarla ilgili izlenimlerini aktardı. Uslu, “Fuarı yaklaşık 65 bin kişi ziyaret etti. Fuarın ilk günü turizm profesyonelleri, diğer günler ise tüketiciler için açıktı. Fuar boyunca Fin vatandaşları çeşitli acentelere ziyaretler gerçekleştirdi. Çok avantajlı promosyon ve kampanyalardan faydalandı.”

TÜRKİYE REZERVASYONLARI ARTIŞTA

Uslu, sözlerine şu şekilde devam etti. “fuarda bakanlık çatısı altında yer aldık. Türk Hava Yolları (THY) da fuarda yerini aldı. 2019 yılı için Finlandiya pazarında beklentiler olumlu sinyaller vermekte. Yükselişin Türkiye genelinde 2018 rakamlarına göre yüzde 20-25 arasında olması tahmin ediliyor.

SON DAKİKACILAR

Aurinko Matkat’ın Türkiye temsilcisi Exotic Tour’un sahibi Cengiz Topçu, geçen seneden daha iyi bir sezon olacağını vurguladı. Artışın şimdiden yüzde 20 seviyelerine ulaştığını belirti.  Finlandiyalılar geçen yıl olduğu gibi sıcak bir yaz geçirmek istiyor. Bu nedenle tatil rezervasyonlarını son dakika yapma eğiliminde olduklarını belirtti.

 

 

 

 

KAYAKAPI PREMIUM CAVES’E 9 KATEGORİDE ÖDÜL

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.