GASTRONOMİ TURİSTİ FAZLA HARCIYOR

Sektörel Haberler 22 Eylül, 11:44'de eklendi

Gastronomi turisti fazla harcıyor

Gastronomi turisti fazla harcıyor. Alanya Belediyesi ve Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması 7-9 Kasım’da gerçekleşecek. ALTAV ve ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Gastronomi tatili yapan misafirler yerel lezzetlerin peşinde. Tatil yaptığı yerdeki restoranları keşfe çıkar ve mutfak kültürünü deneyimlerler. ve böylece daha fazla harcama yaparlar” dedi.

ALANYA Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu haftalık toplantısı gerçekleşti. Toplantıda 7-9 Kasım tarihleri arasında Alanya’da yapılacak olan Alanya Belediyesi ve Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması hakkında bilgiler verildi.  Alanya Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş ve Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği Başkanı Fatih Saray, yarışma hakkında açıklama yaptı. Türkiye’nin en prestijli 2. gastronomi yarışması olduğunu söyleyen Erdoğmuş, yarışma için TV yemek programı yapımcıları, blogger’lar ve basın mensupları Alanya’da 3 gün boyunca bulunacak.  Yerli ve yabancı aşçılar hazırlayacakları yemeklerde avokadoyu kullanarak farkındalık yaratacak. Alanya’nın sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığı vurgulanacak. Tatil için bölgemize gelen yerli ve yabancı misafirlerimize Alanya yöresel yemekleriyle de buluşturacağız. ” dedi.

‘TATİLLERİNDE RESTORANLARI KEŞFEDİYORLAR

ALTAV ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ise alternatif turizm tanıtımlarını vakıf olarak son yıllarda çeşitlendirdiklerini ifade ederek“ALTAV olarak her yıl 30’dan fazla ülkede festival ve fuarlarda Alanya markasıyla varız ve şehrimizin farklılıklarını anlatıyoruz.  Yöresel yemeklerimiz de bu farklılıklarımızdandır. Gastronomi turistleri yeme-içme amacıyla çıktıkları tatillerinde diğer misafirlerimize göre daha fazla harcama yapıyor. Otel dışına çıkan bu turistler hem her şey dahil sistemdeki otel işletmecisine hem de esnafa daha fazla katma değer sağlayabiliyor. katkı sağlıyor” dedi. Dahaoğlu, gastronomi tatili yapanların yerel lezzetlerin peşinde olduğunu, tatil yaptığı bölgede restoranları keşfediyor ve mutfak kültürünü ve zenginliğini deneyimlerken daha fazla harcama yaptığını aktardı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.