Kayseri Turizmi, Ortadoğu’ya Açılıyor

Sektörel Haberler 19 Nisan, 16:10'de eklendi

Kayseri Turizmi, Ortadoğu’ya Açılıyor

Son yıllarda yurtdışında önemli gelişmeler kaydeden Kayseri’nin turizm potansiyeli, yeni hedeflere doğru yol almaya başladı.

kayseri erciyes

Özellikle Ukrayna, Rusya ve Polonya pazarlarında yıldız destinasyon haline gelen Kayseri, Ortadoğu pazarında da çalışmalar yapıyor.

Radisson Blu Hotel Kayseri Satış ve Pazarlama Direktörü Menderes, Karaküçük,Kayseri’nin, Ortadoğu ve Körfez ülkelerinden daha fazla pay almasını hedeflediklerini kaydetti. Geçtiğimiz günlerde Radisson Blu Hotel Kayseri ve Türk Hava Yolları’nın işbirliği ile Ortadoğu bölgesinin önemli acentelerinden oluşan bir grubu Kayseri’de ağırladıklarını söyledi.

 Bölgenin Turistik Potansiyeli Anlatıldı

Organizasyon hakkında bilgi veren Menderes Karaküçük, konuşmasına şöyle devam etti:

Gezide “Kuveyt, Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Filistin’den Arap acentelerini ağırlandı. Erciyes Kayak Merkezi ve Kapadokya gezilerek, bölgemizin turistik potansiyeli hakkında bilgiler verildi. Acente yetkilileri, bölgeden çok etkilendiklerini ve Arap turistlerin de ilgisini çekecek güzellikler sunduğunu belirtirken, Kayseri’yi Ortadoğu pazarında tanıtmak için hazır olduklarını ifade ettiler. Ortadoğulu acenteler, Kayseri’nin hem Erciyes Kayak Merkezi, hem de Kapadokya gibi iki önemli destinasyonu birlikte sunulmasının yanında, Erciyes Kayak Merkezi’nin gelişmiş teknik imkanlarının ve kalitesinin de bölgeyi Ortadoğu pazarının favori destinasyonlarından biri haline getirmek için kolaylaştırıcı etkenler olduğunu belirttiler” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.