Uzun Bayram Tatili Egeli Turizmcilerin Yüzünü Güldürecek

Sektörel Haberler 19 Nisan, 17:15'de eklendi

Uzun Bayram Tatili Egeli Turizmcilerin Yüzünü Güldürecek

Ramazan Bayramı tatilinin Cumhurbaşkanlığı kararıyla dokuz güne çıkarılması turizmcileri sevindirdi. Kararı memnunlukla karşıladıklarını belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Bayram tatiline çıkacak yerli turist önceki tatillerde olduğu gibi daha çok Ege’yi tercih edecek” dedi.

MEHMET ISLER

Cumhurbaşkanlığınca kamu kurum ve kuruluşlarında tüm çalışanların Ramazan Bayramı dolayısıyla 9 gün idari izinli sayılması kararlaştırıldı. Ramazan Bayramı tatiline ilişkin idari izin yazısı tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderildi.

TÜROFED Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, Ramazan Bayramı tatilini dokuz güne çıkaran Cumhurbaşkanlığı kararını memnunlukla karşıladıklarını söyledi. “Cumhurbaşkanlığının idari izin kararı sektörün beklediği karardı, teşekkür ediyoruz” diyen İşler, şu görüşleri dile getirdi:

“Ramazan Bayramı tatilini 4,5 günden dokuz güne çıkaran Cumhurbaşkanlığı kararı tüm turizm sektörünü sevindirdi. Bu karar özellikle kamu çalışanlarının tatil planlarını gözden geçirmelerine yol açacak, özellikle iç turizmi canlandıracak. Kararın açıklanmasıyla birlikte şimdiden rezervasyonlar hareketlendi. Ulaşım, konaklama, yiyecek içecekle birlikte tüm yan sektörler bu hareketlilikten payını alacak, bu hareketlilik daralan ekonominin çarklarını yağlayacak.”

İşler, Turizm Haftası’nda alınan dokuz günlük Ramazan Bayramı tatili kararının yüksek sezon öncesi turizm sektörüne moral olduğunu belirtti. Bayram tatiline çıkacak yerli turistin önceki tatillerde olduğu gibi daha çok Ege’yi tercih etmesini beklediklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.