TAV- BTA 10 Restoranıyla İstanbul Havalimanı’nda

Güncel 19 Nisan, 18:06'de eklendi

TAV- BTA 10 Restoranıyla İstanbul Havalimanı’nda

TAV Havalimanları’nın iştiraki BTA, Atatürk Havalimanı’nda edindiği tecrübeyi geliştirerek İstanbul Havalimanı’na taşıdı. BTA, yeni İstanbul Havalimanı’nda 4 200 metrekarelik alanda 10 ayrı noktada misafirlerini karşılıyor.

Türkiye, Gürcistan, Makedonya, Tunus, Umman, Letonya, Hırvatistan ve Suudi Arabistan’da toplam 18 havalimanında her gün yüzbinlerce yolcuya hizmet sunan BTA, yeni İstanbul Havalimanı’nı da portföyüne ekledi.

 

4.200 metrekarede 10 konseptiyle yer alıyor

1999 yılından beri başta Atatürk Havalimanı olmak üzere, yurtiçi ve yurtdışı havalimanlarında hizmet veren BTA, yeni havalimanında Tadında Anadolu, Turcuisine, Tickerdaze, Brewmark, Gram, Enzo Pizzeria, Vivanda Burger, YoSushi, Seferi, Seferi Busgate olmak üzere, 4.200 metrekarelik alanda 10 farklı konseptiyle ve zengin menü seçenekleriyle misafirlerinin havalimanında kaliteli vakit geçirmelerini sağlamaya devam ediyor.

istanbul

“Farklı damak lezzetlerine başarı ile cevap veriyoruz”

BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur bir açıklama yaptı. Cesur;“9 farklı ülkedeki 18 havalimanında varız.  350’yi aşan noktada hizmet sunuyoruz. Misafirlerimizin  taleplerini yakından takip ediyoruz. Konseptlerimizi inovatif bir yaklaşımla hazırlıyoruz. İstanbul Havalimanı’nda 10 ayrı noktada hizmet sunuyoruz. “dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lufthansa’da Üç Yılın Ardından Büyük Zarar

Gündemde şirketin yaz aylarında bilet fiyatlarına zam yapması var.

Lufthansa 2016 yılından itibaren yılın ilk 3 ayında ilk kez zarara uğradı. Zararın boyutu analistlerin ortaya koyduğu tahminlerinin de üstünde. Avrupalı havayolu şirketlerinin gelirleri, yılın ilk aylarında talebin diğer aylara oranla düşük seyretmesinden dolayı daha az bekleniyor. Fakat operasyonel kayıpların 336 milyon Euro’yu bulması uzmanları da şaşırttı. Fransız Société Générale (SocGen) bankası analistlerinden Michael Kuhn, Lufthansa’daki operasyonel kaybın uzmanları bile şaşırttığını söyledi. Lufthansa 2018’in son 3 ayında 52 milyon Euro fazla elde etmişti.

Lufthansa, yıla zayıf bir başlangıçla giren şirketin yılsonu beklentilerine ilişkin açıklamalar yaptı. Bu sene ticari faaliyetlerden elde edilen kârın,  2018’de yüzde 7,9’luk seviyenin ardından yıllık toplamda yüzde 6,5 ile yüzde 8,0 aralığına düşmesi tahmin ediliyor.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.